Ztráty a nálezy

Místa, kam lidská noha vstoupila a prasata se za ní styděla.

Pojedeme na výlet. Na pěší túru, kde cesta vede lesem. Je potřeba se vyzbrojit a být připraveni na kontakt s divokou přírodou. Navštívíme nejbližší nákupní centrum, kde mají sportovní vybavení. Po krátké chvíli se k nám řítí obsluha a nám je zcela jasné, že je to profesionál. Odcházíme s prázdnou peněženkou, ale vyzbrojeni nejnovějším softshellem. Pokud nebude pršet, nové boty s Gore-tex membránou udrží moje nohy v suchu. Vydáme se na toulky přírodou a přesto, že jsme dokonale vybaveni, nacházíme místa, kde rozum zůstává stát…

Konev na mléko naplněná lahvemi od vína. Na první pohled je vidět lenost odnést odpadky na určené místo a na druhý pohled je vidět to veliký úsilí, dopravit tento odpad do lesa. Všechna čest za tuto snahu, ale sklo se rozloží za více než 1000 let.

Odpad v lese

Dejte přírodě nástroje a ona umění vytvoří. Jenomže to nedělá pro krásu, ale šplhá za světlem. I když se snaží prorůst skleněnou láhví, příští tisíciletí se jí to nepovede.

Natřít stromky proti okusu, nebo v tomto případě nechat zvěř okusovat plechové obaly? Tak hlavně že majetek je ochráněn.

Odpad v lese

Na čerpací stanici si latéčko dám. Nestačí si s ním udělat selfíčko? Nestačí. Ať se srnky nažerou a nechť každý procházející vidí co jsem si dopřál. Pro příště by bylo větší hrdinství vžít se do přírody, tento kelímek pozřít a až o pár hodin později dělat ramena.

odpad v lese

Podzimní snímek pestrobarevné přírody. Jenom ty těžké kovy obsažené v barvách těchto plechovek se už dávno vsákly do země. Sebrat houbu v okolí? Proč ne, možná právě takto vzniknul chemeleon.

Odpad v lese

Chovejte se v přírodě jako doma. Je-li váš domov inspirován skládkou, tak doma zůstaňte.

Nákupní košík