Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Vodnář

Ryby

Vodnář

21.1. – 20.2.

Znak Vodnář

Charakteristika

  • Latinsky: Aquarius
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Vzduch
  • Temperament: Sangvinik
  • Planeta: Uran
  • Modalita: Pevná
  • Den: Sobota
  • Číslo: 4

Části těla, které ovládá

Kolena, lýtka, nohy a krevní tlak.

Barvy

tyrkysová

šedá

Kameny

Křišťál, Safír, Tyrkys, Opál, Chryzokol

Vůně

Borovice, Jasmín, Cedr, Anýz, Levandule

Tarotová karta

Hvězda

Tato karta patří do skupiny ochranných karet. Upozorňuje na nebezpečnou sebestřednost a pobízí k kledání smyslu života. Žena vyobrazená na kartě má jednu nohu ponořenou ve vodě, což vypovídá o chladných emocích i o hledání opory ve víře. Voda tekoucí z jednoho džbánu zpět do studánky a z druhého na úrodnou zem symbolizuje koloběh života.  

Hvězda

Základní vlastnosti

Vodnář chce experimentovat a pozorovat změny. Potřebuje svobodu, společnost a volně dýchat. Jen stěží se nechá spoutat.

Povahové vlastnosti

Vodnář je vzdušné znamení pod vládou Uranu. To jsou předpoklady pro výrazné změny, náhlé zvraty a silnou duchovní moc. Lidé tohoto znamení jsou málokdy průměrní a většinou něčím vybočují. Vodnář neuznává pravidla a jeho další kroky se nedají předvídat, protože ani on sám do poslední chvíle netuší, jak se rozhodne. Pokusit se spojit neslučitelné, provádět experimenty a pozorovat výsledek ho naplňuje. S tím souvisí i jeho chování v kolektivu. Vodnář má rád společnost, rád se schází s neobvyklými lidmi na zajímavých místech a přátelství je na jeho žebříčku hodnot hodně vysoko. Ke svému životu potřebuje svobodu. Své přátele nerozděluje podle důležitosti. To může být problémem ve vztahu, kde si partnera cenní stejně jako kamaráda. Také ve vztahu nesnáší příkazy, žárlivost a spoutanost.  Na druhou stranu, máte-li ve svém okolí vodnáře a potřebujete pomoci, vždy bude na blízku. Vodnář je velký optimista se smyslem pro humor a svou pozitivitu přenáší na ostatní osoby. Vodnář ke svému životu potřebuje prostor, hodně světla a čerstvý vzduch.

Zdraví

Vodnář by neměl večeřet těžká jídla, aby měl jeho organismus čas na regeneraci. Dostatek pohybu je důležitý pro zachování oběhové soustavy a spánek, který většinou zanedbávají, je důležitý pro získání nové energie do dalšího dne. Kotníky a lýtka. Občasné křeče nad achilovkou komplikují život Vodnáře.  Žena ve Vodnáři řekne večer partnerovi, že ji bolí hlava, aby se vyhnula bližšímu kontaktu, a přesto bude mluvit pravdu. Přetížený Vodnář potřebuje oddych a to hned. Málokdy si to uvědomuje. V tu chvíli začínají problémy s krevním oběhem.

Znamení zvěrokruhu - Kozoroh

Zaměstnání

Jen ve výjimečných situacích se Vodnář dokáže naštvat. Nastoupí-li někam do zaměstnání, zaběhlé postupy jim připadají zastaralé a hned vymýšlí způsob jak si práci usnadnit a výrobní postup zrychlit. Vodnář je hodně všestranný a uplatnění najde v celém spektru profesí. Letectví, železnice, technika, nebo tiskařství. Chce spojovat informace i lidi. Někdy je schopný zajít za hranice uznávané vědy a pustit se třeba do výkladu karet. Vodnář potřebuje být kreativní a svou práci stále obohacovat.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Vodnář

Vidí-li krásnou ženu, nesvléká ji očima. Je to sice zajímavá představa, co pod šaty ukrývá, ale muž ve Vodnáři se raději do očí zadívá. Touží poznat její skutečné pocity a rozezná, jestli to s ním žena myslí vážně, nebo si pouze hraje. Rád se vkusně obléká, ale o pozornost nestojí. Je hodně výřečný, potřebuje kolem sebe prostor, společnost a chce se cítit nespoutaný. Díky své zvědavosti snadno navazuje nové vztahy. Na první pohled působí chladně, nedostupně, občas je nervózní, ale přesto velmi citlivý. Nemá rád jakýkoliv řád a rodinné tradice si raději odpustí. Pokud hledá partnerku, je pro něj těžké ji někam pozvat. Raději se nechá oslovit on od ní. Žena by měla být humorná, trošku temperamentní, ale ne příliš prudká. Udržet Vodnáře ve vztahu bývá velká výzva, protože on sám bývá málokdy spokojený a představa, že je někdo „lepší“, ho nutí se dál seznamovat. Pokud se jí to přesto povede, bude hýčkána. Bude obětavý a nebude mu líto peněz za společné zážitky. První večer nejspíše neskončí postelovou scénou a už vůbec ne rychlovkou na toaletě. Pro muže ve Vodnáři je to rituál spojení duší, těl a mysli. Horská chata v přírodě, plápolající oheň v krbu a plamínky svíček. Společná koupel a smyslná masáž. Vzájemné nekončící doteky otevírají cestu pro další dobrodružství. Mírně stoupající klikatá cestička a dostatek času, přináší mnoho nápadů jak si společnou chvíli zpestřit. Cesta ubíhá, nikdo hodinky nesleduje a přibližující se vrchol přináší pocit vzrušení. Krásný výhled na zdejší krajinu je i ze sedla koně. Na vrchol vede mnoho cest a žena si zvolí, která se jí líbí. Jenom nesmí být moc kamenitá. Ve vytouženém cíli má Vodnář pocit dokonalého splynutí přirozených i nadpřirozených světů. Vodnář je ve vztahu věrný, ale vždy bude chtít poznávat a trochu flirtovat.

Vztahy - muž

Žena - Vodnář

Miluje společnost a ráda si užívá obdivu. Vzdušné znamení, které potřebuje akci a život, kde se neustále něco děje. Žena ve Vodnáři si nedokáže představit večer strávený jen s knihou. Je upřímná, poctivá a lhát jí moc nejde. Často bývá hodně upovídaná. Dobře se orientuje v mnoha oblastech života. Nevadilo by jí sbírat bylinky, zajímat se o esoteriku a poskytnout ostatním informace z té duchovní stránky. Jen škoda, že je schopná rozdávat rady i když danému tématu vůbec nerozumí. Je všechno, jenom ne průměrná a tuctová. Pravidla si přečte jenom proto, aby zjistila, co už všechno porušila a v jejích očích je vidět rebelka. Má-li dost zkušeností z mládí, dokáže být věrná. Ve vztahu touží po lásce, harmonii citů a svobodě. Její vyvolený by měl být vtipný, inteligentní a chápavý. Po seznámení chce stát hrdě partnerovi po boku, kdy jsou si stejně rovni, ale ona se mu nedá jen tak snadno. Chce, aby jevil zájem, byl hravý a dobýval ji. Žádné formality, etiketa nebo váznoucí konverzace. Ona sama dokáže navodit dobrou atmosféru. Pořadí láska a sex ji problém nedělá, ale sex bez lásky nebude. To s jakým pocitem budou oba usínat, záleží hlavně na partnerovi. Romantika hraje velkou roli. On by neměl spěchat a všechno co udělá, jde udělat ještě trochu pomaleji a vnímat každý dotek. Ona stejně jako květina, potřebuje dlouhou a jemnou péči. On nesmí na nic zapomenout a ona mu pak rozkvete. Dlouhý vzájemný pohled do očí a najednou se v místnosti náhle oteplí. Ona zahodí svou blůzku. Dále už nic nebrání, aby se ruce setkaly na klice dveří od ložnice, od auta. Příroda nejen na Šumavě je krásná. Každým okamžikem být spolu a stoupat stále výš. Nespěchat, vrcholky hor neutečou. Dokáže-li partner ženu ve Vodnáři pochopit, milovat ji a nesvazovat, ona bude skvělou manželkou, milenkou i matkou.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Chytnout za boky, hlazení po zadečku přinese své úroky. Stehna by také chtěla před doteky zůstat neukryta.

Svíčka Vodnář
Svíčka Vodnář

Bude to klapat?

Vodnář – Beran

Beran je ten, kdo udává vztahu směr a Vodnář je spokojen. Měli by si dávat pozor na nevěru, protože k ní mají sklony oba dva. Pro Berana je největší výzvou, pochopit city Vodnáře. Poté se vztah snadno změní v nikdy nekončící manželství.

Vodnář – Býk

Je to vztah kdy rozum říká „ne“ a srdce zase „ano“. Zatím co Býk má v hlavě už delší dobu erotické fantazie, Vodnář stále povídá. Občasná otázka vrátí Býka zpátky do diskuse. Při hádce Býk řádí a Vodnář mlčí. Ve vztahu se budou buď nenávidět, nebo budou tvořit skvělý pár. Na tomto vztahu se musí neustále pracovat a hodně mu obětovat a svůj další osud mají partneři pouze ve svých rukou. Nalezení společné činnosti, kdy oba dokáží ventilovat, může přinést značnou harmonii.

Vodnář – Blíženci

Toulat se přes den přírodou a večer si pořádně zařádit. Krásně strávený den, který si nejspíše dopřeje právě seznámený Vodnář s Blížencem. Fantazie Vodnáře se stává inspirací už pro tolik nápaditého Blížence. Hledání nových radostí v intimním životě naplňuje oba dva. Ve společném životě se spory určitě objeví, už jen pro jejich temperament, ale dokáží se přes ně přenést. I kdyby vztah nevydržel, přátelství zůstane. Možná i s výhodami.

Vodnář – Rak

Citlivý Rak a duchovně založený Vodnář se Snadno naladí na společnou vlnu a v mnoha oblastech si rozumí. Po delší době má Rak sklony chtít po Vodnářovi více a on se začíná cítit svazovaný a pod tlakem. Oba potřebují romantiku a pod peřinou si užívají nekonečné mazlení. Pokud Rak s Vodnářem nebudou čekat na to, že se vše vyřeší samo, ale o vztah budou pečovat, mohou se těšit na společnou budoucnost. Jeden druhému se musí trochu přizpůsobit a společné zážitky jim budou odměnou.

Vodnář – Lev

Láska na jednu noc. Ráno se políbit a slíbit si, že si zavolají. Rozdílné povahy i názory. Lev s Vodnářem si rozumí jen tehdy, pokud se neznají. Tady mají hvězdy zcela jasno, ale to nebrání Lvovi s Vodnářem pokusit se změnit svůj osud.

Vodnář – Panna

Panna typy lidí jako je Vodnář nevyhledává, přesto mu občas podlehne. Vodnář mluví, mluví a mluví. Dokáže vynaložit velké úsilí a Pannu okouzlil, možná zmást. Panna o sobě ví, že není známost na jednu noc. Pokud k ní dojde, slibuje si od toho možná víc než Vodnář, který se po čase začne bránit přehnané pečlivosti a nově nastolenému pořádku. Vodnář románek začal a nejspíše to bude on, kdo uteče.

Vodnář – Váhy

Tady Váha ani moc váhat nemusí a klidně může dopřát lásce k Vodnáři volný průchod. Kombinace těchto znamení je ideální, když už jsou Váha i Vodnář životem kovaní, ale ani v mladším věku tu prostor pro neshody není veliký. Váha dokáže směrovat další vývoj vztahu rozumným způsobem a ve Vodnáři nalézá inspiraci. Oba si navzájem dopřávají prostor a nežárlí. Mají-li oba večer ještě přebytek energie, moc dobře ví kam jí nasměrovat, aby usnuli jako beránci. Ať už z rozumu, lásky, nebo obojího, má tento vztah velký potenciál.

Vodnář – Štír

Zalíbí-li se Vodnář Štírovi, pak Štír udělá vše pro to, aby ho získal. Vodnář se bude cítit jako v bavlnce, když uvidí, co všechno mu Štír dokáže nabídnout a pomalu se mu odevzdává a láska začíná být veliká. V posteli je Vodnář překvapen, co všechno lze zažít na vlastní kůži. Jenomže Štír je nenasytný a chce stále více. I když už se kolem Vodnáře zcela ovinul, chtěl by ho vlastnit a mít jen sám pro sebe. V tu chvíli vznikají hádky, žárlivé scény a Štír se neštítí ani podlostí. Láska na jednu noc, může být krásný zážitek, ale na svatbu v kostele to nevypadá.

Vodnář – Střelec

Mnoho společných vlastností. Tou nejdůležitější je, aby se Střelec s Vodnářem navzájem neomezovali.  Střelec obvykle jako první osloví Vodnáře a v případě, že si rozumí, bude si ho chtít udržet. Nalézají společná témata, vize a touhu poznávat. Pro vztah je důležité, aby alespoň občas stál jeden z partnerů nohama na zemi. Při postelových hrátkách může zavládnout chlad a nuda. Romantický Vodnář by rád klidně jen usnul v objetí partnera a divoký Střelec se nebrání v sexu předat iniciativu a podřídit se. Přes některá úskalí jsou dveře budoucnosti otevřeny dokořán.

Vodnář – Kozoroh

Vodnář je pro Kozoroha inspirativní a dokáže jeho vize naplnit. Vodnář pomůže partnerovi podívat se na svět jinýma očima. Společně kráčí životem a zdolávají cíl za cílem a rozšiřují svůj majetek. Po delší době však zjistí, že právě už jen majetek je to, co je spojuje.

Vodnář – Vodnář

Jako tanec dvou nadpřirozených bytostí nad hladinou vody je vztah dvou Vodnářů. Pokud jde o přátelský vztah, skvěle si rozumí a ve společnosti jsou skvělými baviči. Jako spolubydlící si nebudou překážet a po večerech se spolu zasmějí. Přemýšlí-li o společném životě, nejspíše vztah dlouho nevydrží a vlastně ani v posteli obvykle neví, jak se k sobě chovat.

Vodnář – Ryby

Vodnář je ten, kdo tu trenýrky nosí. S Rybou může mít krásný vztah a je pro ni oporou, inspirací i ochráncem. Ryba ve Vodnáři vidí pokaždé něco jiného. Začátky jsou krásné, synchronizované a plánují společnou budoucnost, ale později zjišťují, do jaké míry jsou rozdílní. To, jakým způsobem se bude odebírat jejich společná cesta, mají čistě ve svých rukou.

Známé osobnosti

Kateřina Brožová, Cristiano Ronaldo, Simona Krainová, Aston Kutcher, Jennifer Aniston, Miroslav Donutil, Shakira, Ivan Mládek

Nákupní košík