Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Váhy

24.9. – 23.10.

Symbol Vahy

Charakteristika

  • Latinsky: Libra
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Vzduch
  • Temperament: Sangvinik
  • Planeta: Venuše
  • Modalita: Kardinální
  • Den: Pátek
  • Číslo: 6

Části těla, které ovládá

Spodní část páteře, močový měchýř, ledviny, pohlavní orgány, endokrinní systém.

Barvy

Kameny

Turmalín, Růženín, Perla, Akvamarín, Safír

Vůně

Růže, Orchidej, Narcis, Třešeň, Heřmánek

Tarotová karta

Spravedlnost

Na této kartě je zobrazen soudce držící v rukách váhy a meč. Jeho soud je vždy nestranný, objektivní a nenechá se ničím a nikým ovlivnit. Výraz soudce je na první pohled klidný a vyrovnaný. Meč je stále v téže poloze, ale pohled na něj znervózňuje a navozuje pocit, že každým okamžikem ukáže na hříšníka. Jisté je jen jedno a to, že výnosy soudce jsou vždy spravedlivé.

Justice

Základní vlastnosti

Váhy jsou středem, osou a symbolem harmonie. Mají silnou intuici a dobře vyvinutý smysl pro spravedlnost. Ve společnosti jsou se svým šarmem a diplomatickým jednáním úspěšné.

Povahové vlastnosti

Váhy ovládá bohyně lásky Venuše spojená s krásou a harmonií. Lidé v tomto znamení jsou nekonfliktní a neustále hledají mír. Moc dobře si uvědomují, že k dosažení klidu je potřeba spory vyřešit, a proto pátrají po řešení, které uspokojí všechny strany. Váhy mají velmi vyvinutou intuici a neustále se snaží zachovat misky vah v rovnováze. Rychlost v rozhodování jim není blízká. Přikloní-li se na jednu stranu odpovědi, okamžitě vyhodnocují následky a hledají negativa. Zeptáte-li se Váhy na jednoduchou otázku s očekávanou odpovědí ANO nebo NE, klidně odpoví úterý. Zatím co vy přemýšlíte o tomto nesmyslu, Váhy získaly potřebný čas ke zvážení všech následků a posléze s čistým svědomím odpoví. Váhy nesnáší hádky a stresové situace. Dlouho se rozhodují, ale pokud mají jasno, už je nikdo nezlomí, není cesty zpět, a co se týká vztahů, dokážou pálit mosty. Velmi podobné je to u Vah s trpělivostí. Vydrží dlouho odolávat, ale pokud pohár přeteče, dokáží překvapit i samy sebe a uvolněná energie, která se šíří jako tlaková vlna, dá vědět i širokému okolí. Váhy ve společnosti vystupují jako přirození diplomaté a s lehkostí navazují nové vztahy. V osobním životě je pro ně vztah s partnerem to nejcennější. Obdivují umění a extravaganci příliš neuznávají.

Zdraví

Fyzická i psychická harmonie je pro Váhy důležitá. To, co přichází zvenčí, se projevuje uvnitř a naopak. Váhy se snaží svůj endokrinní systém udržet v dokonalém souladu, ale ne vždy se to daří. Důsledkem špatného fungování žláz se mohou vyskytnout kožní problémy nebo třeba i bolest ve spodní části zad. Váhy jsou také citlivé na škodlivé látky. Příliš kouření, alkoholu, léčivých přípravku nebo jiných drog, si ledviny pamatují. Pokud se tomuto Váhy vyvarují a zvolí raději vycházku do přírody za čerstvým vzduchem, jejich pokožka bude hebká a vláčná. Váhy mají sklon ke stresu a pro uvolnění negativních myšlenek, mohou posloužit fyzicky náročnější aktivity, kde se vybijí.

znameni Vahy

Zaměstnání

Přirozené vůdkyně s dobrým vkusem. Váhy pro svou práci vyžadují klid a výsledek své práce chtějí za sebou vidět. Jsou rozené diplomatky a stojí-li mezi dvěma strany konfliktu, budou se snažit dosáhnout míru. Stále nacházejí prostor a nové argumenty k dalšímu jednání. Řídit kolektiv lidí je pro Váhy běžná záležitost. Těžkou fyzickou práci vykonávají jen v nutných případech. Raději si zvolí pozici právníka, soudce, nebo lékaře. Mají také smysl pro umění a estetiku. Návrhář, kadeřník, grafik a fotograf. V tomto povolání se Váhy určitě také neztratí.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Váha

Šarmantní, milý a nikdy neudělá první krok. To je muž, který se narodil v čase, kdy Váhy zářily na obloze. Svým úsměvem dokáže vzbudit zájem nejedné ženy. Navazování kontaktů mu nedělá potíže a rád flirtuje. Pocit, že je pro okolí zajímavý, ho naplňuje. Je to vzdušné znamení a potřebuje dýchat, proto se v přeplněných prostorech zdržuje, jen když musí. Při seznamování na první pohled může vypadat značně nedůvěřivě a nejistě. Jeho silný odhad na lidi v tuto chvíli pracuje na sto procent a případné intriky spolehlivě rozezná. Po krátké konverzaci s možnou partnerkou, u které zjistí, že nemá postranní úmysly, se rozpovídá. Večer s ním, ideálně v útulném prostředí, se obejde bez bláznivých nápadů. Za to humorná diskuze, doplněná dvojsmysly s příjemným flirtováním nebude brát konce. Jak dokáže povídat, dokáže i naslouchat. Vyrovnanost i v konverzaci je pro Váhy důležitá. Jiskra možná přeskočí a vznikne nový zamilovaný příběh, který nebude pokračovat tuto noc, ale až další večer. Muž Váha netouží rychle zabodovat. Daleko více se bude těšit na další setkání, kdy zamilovaný a upřímný pohled z očí do očí, řekne více než tisíc slov. Tento muž si dobře uvědomuje, že si jeho už partnerka zaslouží občas lichotku, nebo kompliment. Obvykle ví, co by rád pochválil, ale s vyjádřením je to horší. „Máš krásně výrazný make-up“ – nemusí nutně znamenat, že to dáma s líčením přehnala, ale její nenápadné stíny lehce podtrhly přirozené rysy ve tváři. Jeho myšlenkový tok nelze jednoduše popsat. Při potřebě rychle a bez váhání vyjádřit myšlenku dělá chyby. Váhy se konfliktům vyhýbají do poslední chvíle. Urazit ženu, znamená konflikt. Konflikt znamená nevyváženost ve vztahu. Nevyváženost ve vztahu znamená rychlé rozhodování. Rychle rozhodování znamená dělat chyby. Dělat chyby znamená konflikt. V tuto chvíli jsou Váhy zmatené a neví jak dál, uzavírají se do sebe. Po delší době společného žití už partnerka dokáže ocenit jeho neomalené lichotky a dokáže se oprostit od urážlivosti. Muž ve znamení Váhy si přeje, aby právě jeho partnerka udělala první krok a otevřela dveře do ložnice. Sex nepotřebuje k uspokojení svých základních potřeb, ale propojit smysly, zažít její pocity a cítit odevzdanost. Svůdné doteky, naježené chloupky a bez umělé romantiky. Čas je jenom pojem, který se v tuto chvíli vytratil. To je to, co povznáší pudovou záležitost na vyšší úroveň. Váhy v osobním životě jsou občas ztracené. Podaří se jim ve vztahu najít společnou harmonii, pak partneři prožijí smyslný život.

Vztahy - muž

Žena - Váha

Půvabná, sebejistá a trochu chladná. Taková je dáma narozená ve Vahách. Přiléhavý kostýmek zvýrazňující ladné křivky těla a dokonalé líčení si vyžadují někdy až několikahodinové přípravy před zrcadlem. Je hodně sebekritická a stále vidí prostor ke zlepšení. Drahý parfém nebo perly okolo krku jsou pouhou třešničkou na dortu. Váha ne vždy hledá vážný vztah. Projevující zájem od ostatních mužů jí lichotí. Dokáže si jen pohrát, vzbudit touhu, ujistit se ve své přitažlivosti a jít zase dál. Občas nedokáže rozlišit, zdali je to ještě hra, nebo už láska. Pokud hledá dlouhodobý vztah, určitě nezamíří do místní putyky. Poohlídne se po muži s dobrým vkusem. Po muži, s kterým se bude moct ve společnosti pochlubit a jejich vztahu dodá prestiž. Ona je drahokam na prstenu a on je tím prstenem. V partnerském životě nesnáší hádky, a pokud už ke sporu dojde, je spravedlivá. Její vnitřní energie a chuť se smát přináší do společného života stéle něco nového a pohodu. Svým optimismem a citem pro harmonii posouvá vztah na vyšší úroveň. Váha nerada dělá věci pod tlakem, nebo je do něčeho nucena. V tu chvíli se u ní projeví vzdor, tvrdohlavost, možná až odpor a bude chtít udělat přesně pravý opak, aby vyváženost zůstala zachována.  Její neposlušnost však může partner ocenit při společných hrátkách v posteli. Žena Váha se ráda ukazuje. Nestaví kolem sebe hradby a netouží po princi, který zámek dobije. Cesta k vrcholu však nevede přímo a není třeba se honit. Raději zvolit dlouhou mírně stoupající cestičku, kde na každém krůčku může čekat tajemství, které nesmí zůstat utajeno. Pro Váhu je předehra uměním, pro které má velký cit. Společná koupel s vonnými oleji, smyslná masáž při svíčkách a šeptání do ouška, kdy každý jednotlivý dotyk si říká o přídavek. Nejde to zastavit. Rozum se pomalu vytrácí. Všechny smyly jsou napružené a touží po vzájemném splynutí. Následující ráno převládá pocit spokojenosti. Nevinný úsměv ve tváři a pohled do očí partnera naznačuje touhu si cestu zopakovat a možná vystoupat na vrchol tentokrát z druhé strany kopce…

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Záda by ráda drápky cítila. Od beder až na zadek, který trochu zlobil.

Svíčka Váhy
Svíčka Váhy

Bude to klapat?

Váhy – Beran

Nerozhodné Váhy a Beran, který má hned jasno. Dva protiklady a dvě možnosti. Buď své síly propojí a mezi partnery vznikne pouto, kdy Beran rozhodne za Váhu a Váha zas Berana nasměruje správným směrem. Nebo k sobě brzy pocítí nenávist. Pokud si rozumí, spokojenost vládne i v posteli.

Váhy – Býk

Vytrvalého Býka a nerozhodné Váhy spojuje smysl pro krásu a umění. Býk dokáže Váhy motivovat a Váhy se snaží impulzivní chování býka korigovat. Láska zde není jen z rozumu, ale důležitou roli hrají city. Partneři mají předpoklady se přenést přes případné spory v životě a nic nebrání pokračovat po společné cestě dál.

Váhy – Blíženci

Ještě spolu nepromluvili a jiskřička už přeskočila. Blíženec a Váha se přitahují jako silné magnety. Ze začátku trochu zdrženlivá Váha má obavy, ale zanedlouho dá lásce volný průchod. Dynamický Blíženec má značné výkyvy nálad. Váha je ta, kdo dokáže narovnat jeho vnitřní neklid a přesto mu poskytnout dostatek svobody. Ve vztahu se navzájem doplňují, nacházejí v sobě inspiraci a nuda tu nemá místo. Někdy i divoké erotické představy mají téměř shodné. Blíženec Vahám pomůže si realizovat i ty nejtajnější přání. Tento pár je trefa do černého.

Váhy – Rak

Na první pohled chladná a bezcitná. Váha pro Raka není ničím zajímavá a o přitažlivosti tu nemůže být řeč. Rak pro Váhu zase představuje nevypočitatelnou a komplikovanou osobu. Výjimka potvrzuje pravidlo a je možné, že si padnou do noty. Věnují-li dostatek času, aby se poznali, a zjistí, že i tento vztah může být zajímavou volbou.

Váhy – Lev

Lev i Váha mají vůdčí povahu. Žena ve Lvu představuje pro muže ve Vahách ideál. Ona drží kormidlo vztahu jemně ve svých rukou a on dokáže pro harmonii ve vztahu udělat ústupek. Vzájemně se doplňují při práci, doma i pod peřinou. V případě, že Váha je žena a Lev muž, mohou vznikat spory. Lev si bude připadat sebejistější, než obvykle bývá, možná i se projeví lenost a ramena Vah se značně rozhoupají.

Váhy – Panna

Panna potřebuje vztah, kde ona bude hlavou rodiny, nebo mít takového partnera, ke kterému dokáže vzhlížet jako k autoritě a nechá se vést ona. Váha se staví ve vedení na stejnou úroveň jako má Panna a začnou vznikat konflikty, protože ani jeden si nedokáže názor prosadit. Pokud vznikne pouto mezi Váhou a Pannou, vztah bude znamenat mnoho sporů a kompromisů.

Váhy – Váhy

Kdypak se asi dvě Váhy rozhodnou a udělají další společný krok. Pravděpodobně nikdy. Hledají někoho trochu rozdílného, aby mohly ve vztahu balancovat a hrát si. Ve vztahu, kde jsou si partneři tolik podobní, se budou nudit a stanou se konkurenty. Tento vztah nemá nadějné vyhlídky.

Váhy – Štír

Štír si chce Váhu podmanit a Váha ho vrací zpět na své místo. Touha, která vzniká mezi Štírem a Váhou vzbuzuje vášeň, kterou chtějí oba zakusit. A oni ji zkusí. Zjistí, že si rozumí i v tomto směru. Vzdušné znamení Váhy potřebuje prostor, který se Štír snaží zmenšit. Váha se nedá. Štír dělá rychlá rozhodnutí, které se Váha snaží stíhat, ale nedaří se jí to tak, jak by si představovala. Na první pohled vypadající boj, je ve skutečnosti neustálé doplňování se navzájem. Tomuto vztahu svítí hvězdičky na cestu.

Váhy – Střelec

Vzájemné sympatie na sebe nenechají dlouho čekat a fyzický kontakt je na světě. Velká tolerantnost Váhy poskytne Střelci dostatek svobody a Váhu zase inspiruje životní síla Střelce. Přesto Váha někdy rychlý sled událostí nedokáže stíhat a mohou vzniknout hádky. Jakýkoliv spor mohou tito dva vyřešit v posteli, kde se skvěle doplňují a upustí přebytečnou energii. Tak či onak, čas letí jako voda a pokud Střelec uteče, kvalitu vztahu dokáže ocenit až tehdy, když už je pozdě. Ve vztahu je důležité mít nastavená pravidla a společné priority.

Váhy – Kozoroh

Seznámí se. Přichází krásné a zamilované období. Rozumí si při kávě, na výletu i v sexu. Postupem času začínají na sobě hledat mouchy. Váha přestává chápat, proč Kozoroh se čím dál tím více věnuje svým zájmům a Kozoroh nechápe, proč se tím Váha vůbec zaobírá. Vztah těchto dvou znamení má svá úskalí, ale i své výhody. Přenesou-li se přes své zásady, bude krásný a láska nevyprchá. Pokud budou upadat do svého stereotypu, vztah nevydrží.

Váhy – Vodnář

Tady Váha ani moc váhat nemusí a klidně může dopřát lásce k Vodnáři volný průchod. Kombinace těchto znamení je ideální, když už jsou Váha i Vodnář životem kovaní, ale ani v mladším věku tu prostor pro neshody není veliký. Váha dokáže směrovat další vývoj vztahu rozumným způsobem a ve Vodnáři nalézá inspiraci. Oba si navzájem dopřávají prostor a nežárlí. Mají-li oba večer ještě přebytek energie, moc dobře ví kam jí nasměrovat, aby usnuli jako beránci. Ať už z rozumu, lásky, nebo obojího, má tento vztah velký potenciál.

Váhy – Ryby

Převládající harmonie ve Vahách Ryby silně přitahuje. Krátký románek může být plný vzrušení, pochopení a duševního souladu. Po delším čase Váhy zjistí, že pro další vývoj vztahu musí být v harmonii i ostatní oblasti života, které se musí řídit rozumem. Citově založená Ryba tyto spojitosti nepochopí a vznikají konflikty. Hvězdy tomuto vztahu bohužel nakloněny příliš nejsou.

Známé osobnosti

Ivana Chýlková, Will Smith, Martina Navrátilová, Hugh Jackman, Kate Winslet, Ondřej Sokol, Gwyneth Paltrow, Rudolf Hrušínský

Nákupní košík