Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Střelec

23.11. – 21.12.

Znak Střelec

Charakteristika

  • Latinsky: Sagittarius
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Oheň
  • Temperament: Cholerik
  • Planeta: Jupiter
  • Modalita: Proměnlivá
  • Den: Čtvrtek
  • Číslo: 3

Části těla, které ovládá

Játra, ledviny, žíly, stehenní kosti a pánev.

Barvy

Kameny

Ametyst, Sodalit, Topaz, Chalcedon, Opál

Vůně

Černý rybíz, Ostružina, Grapefruit, Růže, Santalové dřevo

Tarotová karta

Mírnost

Tato karta je léčivá a znázorňuje anděla, o kterém by se dalo říct, že plní funkci nebeského soudce. Značí neuchopitelné spojení protikladů. Tento anděl stojí jednou nohou na pevné zemi a druhou má ponořenou ve vodě. Znamená to jeho pevné spojení s tělem a poněkud chladné emoce, které přelévá z jednoho kalichu do druhého.  Díky své moudrosti a vyrovnaným pocitům dochází k hodnotným verdiktům.

Mírnost

Základní vlastnosti

Střelec je dobrosrdečný a spravedlivý. Přebytek energie poskytuje rychlost a touhu po pohybu. Dobrodružství a adrenalin je to, co Střelce přitahuje.

Povahové vlastnosti

Střelec je velmi dynamické znamení, které chce být neustále v pohybu. Vytyčí si cíl a hned po jeho dosažení už míří zase jiným směrem. Nedokáže dlouho zůstat na jednom místě. Touha zažít další a další dobrodružství je silnější. Nesnáší nudu a má-li vykonávat nějakou rutinu je doslova nešťastný. Střelci si někdy příliš idealizují svět a při střetu s realitou mohou zažít zklamání. Střelec je pod vládou Jupitera. Je to znamení, které má z celého zvěrokruhu nejvíce štěstí. Rychle pozná životní překážky a naučí se je překonávat. Ve společnosti je optimistický, nekonfliktní a kamarádský. Občas svou lehkomyslností a nerozvážností řekne takové věci, které mohou druhým ublížit. Trpělivost Střelce je značně omezená, to souvisí s častou podrážděností. Se svou originalitou sází více na zručnost a rychlost, než na pečlivost. Střelci jsou lidé duchovně založení. Mají vysokou odolnost vůči stresům a mohou tíhnout k různým náboženstvím, esoterickým spolkům nebo k sektám. Narazí Střelec v životě na problém, často strčí hlavu do písku a kouká jak se z nepříjemné situace vytratit.

Zdraví

Neustálý pohyb Střelce. Chvilku sem a hned zase tam, nebo jen rozvlnit se v bocích. A pak to v zádech křupne. Svým optimismem se dokážou přes komplikace rychle přenést. I když se pohyby Střelce mohou jevit ostatním do značné míry chaotické a nevypočitatelné, statistiky mluví právě v jeho prospěch a nehody se mu vyhýbají. To je dáno tím, že Střelec se ve svém chaosu dokáže orientovat. Bohužel hvězdy mají jiný názor, proto lze Střelci doporučit zachovat rychlost rozhodování, ale fyzicky tempo zvolnit. Menší úrazy se klidí z cesty, ale adrenalin je nekonečný zdroj energie. Pokud už k úrazu dojde, nebývá to dobrý zážitek. Na druhou stranu, díky životnímu tempu, zde nejsou překážky dosáhnout atletické postavy. Střelci si cvičením figuru lehce udrží, ale jídlo z fástfůdu játra vůbec neocení.

Znamení Střelec

Zaměstnání

Na otázku, kdo pojede na služební cestu, Střelec kladně odpoví. Musí-li pracovat v kanceláři, pak tato kancelář nemá konec ani začátek. Místa není nikdy dost. Všude je spousta lidí pracujících u stolu a Střelec je musí zrovna všechny oběhnout, aby získal podklady pro svou další práci. Vhodnější povolání pro střelce je například prodejce. Celý den na cestách si Střelec dokonale užije a každý den tolik nových kontaktů. Dokonalost sama. Přidáme-li k tomu jeho neúnavnost, potenciální zákazník dříve či později ustoupí a nabízenou věc si koupí. Je zde riziko, že pro případnou další návštěvu Střelce, si změní své sídlo a přestane zvedat telefon. Střelec nalézá také uplatnění v cestovním ruchu a za život mnohokrát povolání změní.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Střelec

Šarmantní, veselý a plný optimismu je muž narozený ve znamení Střelce. Potká-li ve společnosti neznámou ženu, chce ji oslovit a jde mu to až přirozeně lehce. Už při třetí větě kouká do očí její kamarádky. Mezitím přemýšlí i o těch třech dámách opodál. Vlastně se ještě nenápadně otočí, aby se ujistil, že ta mladá slečna neodešla z místa. Jeho život je poměrně nákladný. Je schopný vydělat hodně peněz. Žena, která mu podlehne, bývá často překvapená velmi drahým dárkem. Je okouzlená a šťastná. Zároveň o to méně bude šťastnější po delší době ve vztahu s ním, když zjistí, že už není jediná, kdo dárky dostává. Udržet krok se Střelcem není jednoduchý úkol, ale je dosažitelný. Má sklony k poučování. Potřebuje volnost a těžko se nechá uvázat. Pokud se žena o sobě domnívá, že není jednoduchou kořistí a touží po životě plného dobrodružství, bude vztah se Střelcem přinejmenším zajímavým. Čas na odpočinek rozhodně nebude. Čas vyzkoušet každý den něco nového se určitě najde. Nechá-li se partnerka zasáhnout šípem Střelce, stává se obětí, s kterou si chce on ještě pohrát, než k něčemu dojde. Chce si užívat vzrušení, které stále stoupá. Při této společné chvíli partnerka zjistí, že muž ve Střelci je učitelem logopedie a sykavky ve slově laskonka vyslovuje přesně tak, jak se to ženě líbí. Pod jeho doteky prstů, klávesy klavíru rozeznívají svůdné tóny a ona chce, aby hrál dál. Střelec má rád prostor a neustálou změnu. Po tom, co se sobě začali věnovat v ložnici, vezme ji ke kuchyňské lince, ale nechce vařit. Ukáže jí kde je pohovka, ale televize zůstane vypnutá. V chodbě ji přitlačí ke zdi, přitom je zde místa dost. Fantazie pracuje na plné obrátky a s trochou divokosti se vrátí zpět do ložnice. Teď už nic nebrání Střelci uvolnit napnutou tětivu a šíp vystřelit. Nastává vhodná chvíle na mazlení a pohrávání si s jejími vlasy.

Vztahy - muž

Žena - Střelec

Co na srdci, to na jazyku. Postava málokdy dosahuje tabulkových hodnot, ale ty čertíci v jejích očích. Jakoby říkali: „Pojď“. Žena ve Střelci potřebuje svobodu, neustálý pohyb a dobrodružství. Snadno se zamiluje a na svého partnera neklade příliš velké požadavky, ale měl by být zábavný, protože se nerada nudí. Ráda cestuje a poznává. To se týká i poznávání milostných hrátek ve vztahu. Jenom sama dlouho neví, zda on je pro ni kamarád, přítel nebo partner. Prožívat city do hloubky a vytvářet mezi sebou partnerské pouto vyžaduje čas. Je to právě ten čas, který by mohl přinést další dobrodružství. Pokud se vztah prohloubí, pak si společný život představuje jako párové krasobruslení, kdy oba společně kloužou po rozlehlé ledové ploše ze strany na stranu s občasnou piruetou. Ráda riskuje a od partnera potřebuje cítit oporu. Miluje přírodu. Tolik možných cest, spousta čerstvého vzduchu, výhled do dáli. Slova „tady a teď“ jsou ta, která partnera překvapí. Romantiku tvoří krásné prostředí s nekonečným prostorem, proto další už nepotřebuje. Od muže nyní chce, aby její touhu splnil a zamířil přímo k cíli, k jejímu vrcholu. Žena ve Střelci má pro nové nápady a fantazie vrátka otevřené. Po překonání nejvýše položeného bodu na této cestě si ráda lehne do trávy. Jemné hlazení a povídání si o novém zážitku, kdy na chvíli zapomene běžet za dalším dobrodružstvím.  

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Jemná masáž po vnitřních stranách stehen. Pěkně pomalu od kolen, trošku s drápky, až ke tříslům. Očekávaný dotek místa lásky zatím nepřijde. Zato zajíždět prsty do vlasů je vyžadováno.

Svíčka Střelec
Svíčka Střelec

Bude to klapat?

Střelec – Beran

Oba dva mají rádi svobodu, nové zážitky, dobrodružství a chtějí stát u kormidla. Kdyby Beran i Střelec polovinu své energie rozdali, pořád jim zbyde dost. V životě potřebují pohyb, a pokud jsou fyzicky uspokojení, dobrá nálada převládá i ve vztahu. Důležité je si navzájem poskytnout dostatek svobody, jinak vznikají hádky a konflikty. I když oni už vědí, jak se zase udobřit.

Střelec – Býk

Přirozenost Střelce zaútočí na pudy Býka. Začátek vztahu, plný vášně a touhy, kde romantika jde stranou. Po čase však Býk, který stojí pevně nohama na zemi, se snaží udržet stále někam směřujícího Střelce na uzdě. Jako příležitostní milenci by si Býk a Střelec dokázali dobře rozumět, ale představa harmonického vztahu do konce života, není z tohoto pohledu reálná.

Střelec – Blíženci

Střelec a Blíženec jsou protichůdná znamení a při tom mají tolik společného. Chtějí poznávat, chtějí neustálou změnu, chtějí mít krásný domov a chtějí být stále ve světě. Blíženec se v porovnání se Střelcem drží při zemi, ale střelec ho dokáže zlákat k ještě větším úletům. Adrenalin a dobrodružství je společným zážitkem. Za zavřenými dveřmi ložnice si Blíženec realizuje své fantazie, aniž by si všiml, že jsou to fantazie, které už předem Střelec navodil. Oba jsou spokojení. Střelec poskytne Blíženci tolik prostoru, kolik si bude přát. Při tom si ani nevšimne, že ho drží pevně ve svých rukách. I takto může fungovat krásný vztah.

Střelec – Rak

Rak, kterého zajímá budoucnost, potřebuje lásku se vším všudy. Střelec, který žije přítomností, dokáže od sebe oddělit lesku, sex a city. Životní jistotu, kterou Rak hledá, v tomto vztahu najde jen stěží. Vytvořit útulný domov a mít partnera, který chce být všude, jenom ne doma, Raka nenaplňuje. Pokud by se Střelec obětoval a omezil se, bude trpět zase on.

Střelec – Lev

Střelec potřebuje svobodu pohybu a tu dopřeje i Lvovi. Jenomže Lev si začne prosazovat své právo na partnera. To bývá nejčastějším problémem ve vztahu lidí těchto znamení. Na druhou stranu společný život je plný vzrušení a dobrodružství. Společné chvíle si dokáží užít venku i doma. Hravost převládá i v intimních společných chvilkách a Střelec je ten, kdo se Lvovi podřídí. Pokud si za každých okolností budou navzájem důvěřovat, vztah má zelenou.

Střelec – Panna

Střelec dokáže Pannu okouzlit a bude s ní rád sdílet své zážitky. Mají mnoho společných zájmů. Dlouhé večerní rozhovory, kdy oba nemají zábrany probírat jakékoliv téma, jsou krásným zakončením dne. Panna se Střelcem pod peřinou ztrácí zábrany a dokáže překvapit sama sebe. Vztah mezi Střelcem a Pannou není láska na cel život. V mládí po čase Panna zpanikaří, protože se nedokáže zorientovat v myšlenkách Střelce. Daleko lepší předpoklady pro společnou cestu životem jsou v pozdějším věku, kdy Panna není už tolik důsledná a Střelec už procestoval svět.

Střelec – Váhy

Vzájemné sympatie na sebe nenechají dlouho čekat a fyzický kontakt je na světě. Velká tolerantnost Váhy poskytne Střelci dostatek svobody a Váhu zase inspiruje životní síla Střelce. Přesto Váha někdy rychlý sled událostí nedokáže stíhat a mohou vzniknout hádky. Jakýkoliv spor mohou tito dva vyřešit v posteli, kde se skvěle doplňují a upustí přebytečnou energii. Tak či onak, čas letí jako voda a pokud Střelec uteče, kvalitu vztahu dokáže ocenit až tehdy, když už je pozdě. Ve vztahu je důležité mít nastavená pravidla a společné priority.

Střelec – Štír

Fyzická přitažlivost mezi Štírem a Střelcem vzniká hned od prvního seznámení. Střelec má mnoho vtipných příhod ze života. Štír si je rád vyslechne a společně se zasmějí. Zjistí, že si rozumí i v ostatních oblastech života. Nuda v tomto vztahu nemá místo a už vůbec ne v posteli. Pokud si bude Štír se Střelcem důvěřovat, vypadá to na slibnou budoucnost.

Střelec – Střelec

Střelce druhý Střelec většinou nepřitahuje už od samého začátku. Pokud by se přesto do vztahu pustili, je možné, že se za denního světla ani nepotkají. Impulsivní rozhodování, nevypočitatelnost a touha neustále cestovat, přináší více chaosu než harmonie. Možná by mohl fungovat vztah na dálku, ale usadit se a založit rodinu?

Střelec – Kozoroh

Kozoroh se od samého začátku snaží Střelci ukázat, že život není jen o neustálém pohybu, ale má své kouzlo i v jiných oblastech života. Střelec se uklidní a užívá si novou situaci a snaží se přizpůsobovat. Nastává harmonické období vztahu, kdy si oba rozumí i v posteli. Prvotní nadšení opadne a Střelce to zas táhne o dům dál. Kozoroh pláče.

Střelec – Vodnář

Mnoho společných vlastností. Tou nejdůležitější je, aby se Střelec s Vodnářem navzájem neomezovali. Střelec obvykle jako první osloví Vodnáře a v případě, že si rozumí, bude si ho chtít udržet. Nalézají společná témata, vize a touhu poznávat. Pro vztah je důležité, aby alespoň občas stál jeden z partnerů nohama na zemi. Při postelových hrátkách může zavládnout chlad a nuda. Romantický Vodnář by rád klidně jen usnul v objetí partnera a divoký Střelec se nebrání v sexu předat iniciativu a podřídit se. Přes některá úskalí jsou dveře budoucnosti otevřeny dokořán.

Střelec – Ryby

Jiskřička chtíče přeskočí hned při prvním pohledu do očí. Na první pohled zajímavá kombinace Ryby a Střelce, která zprvu bývá velmi vzrušující. Ryba se do Střelce snadno zamiluje, ale on je ten kdo dokáže zranit její city. Střelec se k Rybě bude rád vracet ze svých cest. Pokud mu Ryba důvěřuje, bude se Střelec vracet Domů s velkým D. Aby vztah mezi nimi vydržel, musí se ho naučit pěstovat a oba dva musí něco obětovat.

Známé osobnosti

Hana Maciuchová, Brad Pitt, Dara Rolins, Steven Spielberg, Tina Turner, Marek Eben, Britney Spears, Roman Šebrle

Nákupní košík