Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Ryby

Ryby

21.2. – 20.3.

Znak - Ryby

Charakteristika

  • Latinsky: Pisces
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Voda
  • Temperament: Flegmatik
  • Planeta: Neptun
  • Modalita: Proměnlivá
  • Den: Čtvrtek
  • Číslo: 7

Části těla, které ovládá

Chodidla, kotníky a prsty.

Barvy

Kameny

Ametyst, Měsíční kámen, Akvamarín, Opál, Tyrkys

Vůně

Šeřík, Hyacint, Gardénie, Vanilka, Cistrusy

Tarotová karta

Luna

S touto kartou je možné nahlédnout až do samé hloubi duše. Rak vylézající z vody ztělesňuje všechny staré negativní i pozitivní pocity, emoce a tajemství. Zkrocený pes a divoký vlk, vyjící spolu na měsíc, značí cestu v ústraní pod vládou instinktů. Měsíc splynul se sluncem, a tím dává najevo, že ne vše, co se odehrává v noci je sen, a ne vše odehrávající se ve dne skutečnost.

Luna

Základní vlastnosti

Ryby jsou snadno zranitelné a jejich obětavost nezná hranic. Přirozená empatie jim otevírá dveře do světa. Jsou obětavé, půvabné a rády si vychutnají peřeje života.

Povahové vlastnosti

Ryby jsou citlivé, senzitivní, neupovídané, tajemné a plné hádanek. Jsou poslední znamením zvěrokruhu a skrývají v sobě vlastnosti ostatních znamení. Mají dobře vyvinutou empatii a rádi naslouchají ostatním. To může Ryby negativně ovlivnit. Vyslechnou-li si až příliš špatných informací, samy se mohou začít trápit. Symbol Ryb představuje dvě ryby, mířící opačným směrem. První z nich plave proti proudu. Symbolizuje duchovní život a obětovat se pro ostatní. Druhá ryba představuje sebezničení. Proto je pro ně důležité nastavit si hranici na únosnou úroveň. Pro Ryby je důležité se občas nadechnout vzduchu nad hladinou, aby mohly v klidu zase plout. Při snaze, udržet je v omezeném prostoru, budou lapat po vzduchu, jako by se dusily, i když kyslíku budou mít dost. Ryby navštíví mnoho míst a všude okouzlí svým půvabem. Ve vztahu, nevině vypadající rybičky, mají m noho jednoduchých přání, které dokážou partnera začít trápit, někdy i dusit. Toto pohyblivé znamení touží po poznání a chtějí zažít dobrodružství.

Zdraví

Citově založené a v emocích nejisté jsou Ryby. Pokud je něco vytáhne z přirozeného prostoru, upadají do deprese a jsou ochotné sáhnout po povzbuzujících látkách. Drogy sice navozují lepší náladu, ale zároveň zvyšují tlak. Vysoký krevní tlak si dokáží přivodit i svojí myslí.  Ryby jsou velmi citlivá stvoření a jakékoliv narušení duševní rovnováhy se podepisuje na jejich imunitním systému a stávají se náchylné na další nemoci. Jsou-li Ryby spokojené v práci, ve vztahu i v životě, pak jsou zdravé jako rybičky.

Znamení zvěrokruhu - Ryby

Zaměstnání

Malá sebedůvěra u Ryb jim brání dostat se do vedoucích pozic. Zato jsou hbité a šikovné. Každého úkolu se ujmou s velkou vervou a splní ho na sto dvacet procent. Nesnáší napětí v prostředí a potřebují práci, která je bude naplňovat. Proto bývají například dobrými lékaři. Jemné prostředí pro Ryby může znamenat i prodejna parfémů nebo zlatnictví. Pedagog ve školce nebo na prvním stupni základní školy také splní jejich očekávání.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Ryby

Muž narozen ve znamení Ryby je spolehlivý a kdykoliv připraven přátelům pomoct. Naslouchat ostatním je pro něj přirozená věc. Občas má sklony si idealizovat získané informace a měnit je do podoby, která je přijatelná pro něho samotného. V tomto smyslu se také dívá na ostatní. Má pocit, že to co se líbí jemu, se musí líbit i druhým. Ve společnosti netouží být středem pozornosti. Přesto zlatá rybka, která mezi lidmi propluje, na sebe pohledy ostatních upoutá. Ryba je při komunikaci neklidná, očima stále něco hledá a dokonce někdy vypadá, že vůbec nevnímá. Muž v Rybách je trochu plachý, nechá se ovlivnit a je mu příjemnější, pokud žena osloví jeho. Vytoužená partnerka musí být pro něj hezká, citově založená a empatická. Schůzka s Rybou nemá jasně daná pravidla. Vždy se může odvíjet nečekaným směrem. Pro muže v Rybách je důležitá láska. Není to jen slovo a vzniká spojením romantiky, touhy, jistoty a odevzdání se druhému, i když samotným rybám nedělá problém plout zase o kousek dál. Přeskočí-li jiskřička a láska je skutečná, nic nebrání začátku nového vztahu. Sex je pro Ryby důležitou součástí života a je vrcholem společné lásky. Muž v Rybách je iniciativní a nebojí se partnerku zatáhnout do ložnice. Její případný nesouhlas ho dokáže urazit, ale pokud je svolná, bude odměněna krásným zážitkem. Partner nechodí dlouho okolo horké kaše. Své putování začne na řece s poklidnou hladinou a stojatou vodou. Při výběru lodičky nesáhne po pramici určenou pro klidnou plavbu, ale zvolí raft. Partnerka už dopředu ví, že přijde vzrušující jízda. Nechá ji nasednout a začnou si užívat všechnu okolní krásu s chtíčem se jí dotknout. Mezitím už míří k nejbližšímu jezu, pod kterým proud řeky zrychluje. Chtějí kormidlovat oba a tak se po cestě střídají. Zkoušejí všechny polohy jak držet pádlo v ruce a pádlují krásně synchronizovaně. Rychlost vody nabírá na síle a peřeje se zvětšují. Už jen stěží lze udržet loďku, aby se nepřevrhla. U partnera začínají převládat skoro až zvířecí instinkty a snaží se loďku ukočírovat. Netrvá dlouho, proud vody vítězí a plavidlo převrací. Udělají se. Na chvilku přestanou dýchat. Pod vodní hladinou jsou v jiném světě. Spolu se vynoří na hladinu. Vidí jen sluneční paprsky a sami sebe. Tou dobou už je loďka v dáli a oni pozvolna připlouvají ke břehu, kde si ještě dlouhou dobu budou vychutnávat zážitek ze společné plavby. Muž v Rybě ženě neuplave, ale potřebuje cítit jistotu. Zažívá-li špatné období, nebo se trápí, ocení, pokud ho partnerka podrží a on bude jistotou pro další společný život.

Vztahy - muž

Žena - Ryby

Dokáže vyslechnout trápení ostatních. Je trochu lenoch a v posteli by dokázala zůstat až do oběda. Žena narozená ve znamení Ryby je romantička, která pomůže třeba i o půlnoci. Nevinná a bezbranná. Takto ji vnímá okolí. Při konfliktu se jeví jako snadný soupeř. Žena ve znamení ryby je však ta, která souboj ukončí a odchází jako vítěz. Chce-li něčeho dosáhnout, nezdráhá se použít svůj rozum i tělo. Svou ženskost uplatní kdykoliv je potřeba. Občas má touhy podívat se dál než ostatní. Při pohledu na čáru života na dlani má jasno a málokdy to řekne tak, jak to doopravdy vidí. Může to být jen sen, který právě prožívá, nebo je pravda až příliš děsivá. Žena ve znamení Ryb je vždy o krok dál. Rybě štěstí v lásce moc nepřeje, a když si myslí, že našla pravého samečka, netrvá dlouhou a plave dál. Vždyť vody jsou plné peřejí, zátok a neprobádaných zákoutí. Nechce zabřednout v první zátočině. Přesto její srdce touží po lásce. Když se láska objeví, dá do toho všechno. Při prvním seznámení dokáže být milá a okouzlující. Ráda si povídá o prostoru mezi nebem a zemí. Nadechnout se nad hladinou a vidět okolí, znamená pro ženu v Rybách vidět víc než ostatní. Objeví -li se v místních vodách nový a zajímavý Amur, musí ho vyzkoušet. Už jen proto, aby se přesvědčila, že stávající partner je lepší. Ryba není samostatná a vždy potřebuje někoho vedle sebe. Tato žena je velmi nestálá, ale pokud nalezne harmonii, dokáže ve vztahu setrvat. Vytváří kolem sebe hradby, které je třeba zdolat, ale je třeba si povšimnout i pověšeného lana z prostěradel. Po „náročném“ dobývání jsou její nablýskané šupinky připraveny k pohlazení. Má ráda dlouhou předehru plnou vzájemného hlazení od krku, až na zakázaná místečka. Je připravena splnit touhy svého partnera. Je připravena splnit i ty touhy, které zůstavují nevyřčeny. Rybička hbitá je a zas o dům dál popluje, jestli ji muž nepřesvědčí, že lépe už nebude.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Chodidla a dlaně. To jsou ty místa, kdy Ryba vlastně neví, zda-li je ještě ve vodě, na souši nebo se vznáší ve vzduchu.

Svíčka Ryby
Svíčka Ryby

Bude to klapat?

Ryby – Beran

Ryba hledá ochranu a Beran ji poskytne. Čím více je Ryba slabší, tím je Beran silnější. Ryba hledá někoho, kdo se o ni postará. A Beranovi se líbí, když je bezbranná. Přesto že se Ryba tváří nevinně, dokáže Berana překvapit pozitivně. Je to trochu vztah z rozumu, ale dokáže vydržet hodně dlouho, pokud se Beran přenese přes svůj egoismus.

Ryby – Býk

Býk pro Rybu znamená jistotu. Stojí pevně nohama na zemi a má rád hezké věci. Ryba je pro něj  ozdobou nejen na veřejnosti, ale i v manželské posteli. Býk je sebejistý a Ryba mu svou důvěru ráda svěří. Uzavření manželského svazku na sebe nenechá dlouho čekat. Tento vztah má velmi dobré předpoklady pro společnou budoucnost.

Ryby – Blíženci

Snadno zranitelná Ryba není nic pro Blížence, který chce poznávat, zažívat dobrodružství a riskovat. Krátký románek prožijí, aby zjistily, že chtějí úplně něco jiného. Ryba by se musela zcela změnit, nebo znova narodit v jiný čas, aby tento vztah fungoval. Protiklady se přitahují, ale v tomto případě, pro zachování harmonie, je potřeba udělat daleko víc než jen ústupek.

Ryby – Rak

Ryba s Rakem může vytvořit krásný vztah, ale nejspíše bude chladný. Dokážou spolu vytvořit zajímavé pouto, které oba nějakým způsobem naplňuje, ale pohon loďky, který bude udávat směr, tu chybí. Rak vytvoří skvělý domov a Ryba bude zahrnutá city. Společný život funguje, ale něco tu chybí. Něco, co povede oba dál. Něco, co ve vztahu zažehne novou vášeň.

Ryby – Lev

Počáteční romantiku rychle vystřídá potřeba Lva po někom toužit, i když Ryba je mu už zcela oddaná. Hravá kočičí šelma si chce hrát. Ryba v peřeji říčky je daleko zajímavější než ta, která se plácá na suchu vedle něj. Lev se rozhoduje srdcem. Možná ji pustí zpět do vody, nebo ji sežere. Podle hvězd to nevypadá na to, že poběží vedle sebe po společné cestě životem. Pokud se hvězdy mýlí, napište nám svůj příběh.

Ryby – Panna

Protichůdná znamení Ryby a Panna za jistých podmínek fungovat může, ale vyžaduje to značné úsilí. Musí se navzájem pochopit a učit se od sebe.  Jejich rozdílné vlastnosti mohou vytvořit dlouhotrvající vztah, ale z pohledu hvězd, toto partnerství nevydrží dlouho a Panna hned tak nezapomene.

Ryby – Váhy

Převládající harmonie ve Vahách Ryby silně přitahuje. Krátký románek může být plný vzrušení, pochopení a duševního souladu. Po delším čase Váhy zjistí, že pro další vývoj vztahu musí být v harmonii i ostatní oblasti života, které se musí řídit rozumem. Citově založená Ryba tyto spojitosti nepochopí a vznikají konflikty. Hvězdy tomuto vztahu bohužel nakloněny příliš nejsou.

Ryby – Štír

V tomto vztahu se Štír nenásilně překonává a dokáže nemít sex na prvním místě svého žebříčku. Tolik důležité emoce Ryby pochopí Štír hlouběji, než by sama čekala. Vztah není zde založen na rozumu, ale na fyzické a duševní přitažlivosti a má předpoklady, že si oba partneři budou rozumět. Komplikované znamení Ryby a Štíra vytvoří nekomplikovaný a sehraný vztah, kde bude mít slovo pochopení úplně jiný rozměr.

Ryby – Střelec

Jiskřička chtíče přeskočí hned při prvním pohledu do očí. Na první pohled zajímavá kombinace Ryby a Střelce, která zprvu bývá velmi vzrušující. Ryba se do Střelce snadno zamiluje, ale on je ten kdo dokáže zranit její city. Střelec se k Rybě bude rád vracet ze svých cest. Pokud mu Ryba důvěřuje, bude se Střelec vracet Domů s velkým D.  Aby vztah mezi nimi vydržel, musí se ho naučit pěstovat a oba dva musí něco obětovat.

Ryby – Kozoroh

Vztah mezi Rybou a Kozorohem má velký potenciál. Kozoroh přináší pro Rybu jistotu, spolehlivost a při konfliktech se neprojevuje agresivně. Partneři si většinou rozumí nejenom po duševní stránce, ale soulad panuje i v ložnici. Pro Rybu je důležité, aby se naučila některé věci tolerovat a láska bude dlouhá.

Ryby – Vodnář

Vodnář je ten, kdo tu trenýrky nosí. S Rybou může mít krásný vztah a je pro ni oporou, inspirací i ochráncem. Ryba ve Vodnáři vidí pokaždé něco jiného. Začátky jsou krásné, synchronizované a plánují společnou budoucnost, ale později zjišťují, do jaké míry jsou rozdílní. To, jakým způsobem se bude odebírat jejich společná cesta, mají čistě ve svých rukou.

Ryby – Ryby

Vztah kde své myšlenky lze vyjádřit pouhým pohledem a ten druhý to pochopí, bude panovat mezi Rybami. Životem dokáží spolu proplouvat, ale potíže mohou nastat ve chvíli, kdy má jedna Ryba potíže. Druhá Ryba obvykle nebude tou správnou oporou, kterou partner zrovna potřebuje a vztah, jak rychle začal, může rychle skončit.

Známé osobnosti

Simona Monyová, Bruce Willis, Simona Stašová, Daniel Craig, Sharon Stone, Jiří Menzel, Elyzabeth Taylor, Martin Dejdar

Nákupní košík