Beran

Býk

Blíženci

Rak

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Rak

22.6. – 22.7.

Znameni Rak

Charakteristika

  • Latinsky: Cancer
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Voda
  • Temperament: Flegmatik
  • Planeta: Luna
  • Modalita: Kardinální
  • Den: Pondělí
  • Číslo: 2

Části těla, které ovládá

Barvy

Hrudník, játra, slezina, žaludek, mozek, zažívací trakt.

Kameny

Křišťál, Perly, Měsíční kámen, Smaragd, Aventurín

Vůně

Vanilka, Luční kvítí, Lilie, Heřmánek, Fialka

Tarotová karta

Vůz

Symbolika vozu značí odolnost a stálost. Z výrazu vozky, který ho řídí, můžeme číst klid, vyrovnanost i to, že otěže drží pevně ve svých rukou. Magická stvoření, sfingy, tento vůz táhnou. Jsou protichůdné, ale také oplývají nezkrotnou silou a moudrostí. Nikdy nelze s určitostí odhadnout, co se jim honí hlavou.

Vůz

Základní vlastnosti

Rozvinutý smysl pro “dát” a “brát”. Rodina je jeho středem vesmíru. Romantika a silné city jsou mu vlastní. Má rád staré věci, je nostalgický. Váží si toho co má, snaží se nevyčnívat z davu.

Povahové vlastnosti

Napojení Raka na Měsíc poskytuje předpoklady pro silné emoce. Instinkt, starostlivost nebo soucit může hraničit až s přecitlivělostí. Rak ve svém životě potřebuje záchytný bod, jako je rodina, kolem které se vše točí a následně dokáže rozvíjet další vlastnosti. Spojení významů Matka – Rodina je hodně důležité. Pokud měl Rak klidné dětství naplněné láskou, má velké předpoklady, aby své zkušenosti předával dál, a bude se snažit udělat vše pro to, aby jeho rodina byla spokojená. Málokdy opouští útočiště. Daleko větší význam pro něj má společná večeře doma s rodinou. Má-li Rak negativní zkušenosti z mládí, je u něj těžké vypěstovat pocit bezpečí. Na své okolí působí spíše depresivně. Očekává útěchu a porozumění. Rak nikdy nezapomíná, staré křivdy si pamatuje. Dodržuje tradice a časem ověřené postupy jsou mu blízké. Vodní znamení raka nevyhledává peřeje. Svými klepety dokáže odradit nejednoho narušitele svého soukromí. Své nejbližší dokáží upřímně milovat celým svým srdcem, ale život si mnohdy zkomplikují bezdůvodnou žárlivostí. Raci milují umění spojené s historií. Navštívit místa, ze kterých dýchá minulost, je přímo potěší. Pokud Rak dokáže ovládnout své emoce, stává se dobrým partnerem pro lidi, kteří nepotřebují jít za každou cenu proti proudu.

Zdraví

Když má Rak deprese, žaludek mu vděk nepřinese. U Raka to není jen láska, která prochází žaludkem, ale všechny jeho emoce. Proto je u něj tento orgán i největší slabinou. Náchylnost na žaludeční vředy a problémy s trávicím traktem nejsou nic neobvyklého. Raci by si měli dávat pozor na svůj jídelníček, omezit polotovary a dávat přednost kvalitním domácím surovinám. Příliš výrazně ochucená jídla taky dokáží potrápit a nevolnost způsobit. Stejně jako raci v přírodě vyhledávají klidné a čisté prostředí, lidé narození ve znamení Raka pro své zdraví potřebují harmonii.

Znamení Rak

Zaměstnání

Zkrášlovat obydlí Raka naplní. Předělat byt a ještě doporučit módní doplňky, tak aby vše dokonale ladilo, Rak zvládne levou zadní. Snadno se realizuje všude tam, kde zaměstnání vyžaduje práci s lidmi. Pro svou spolehlivost se dobře uplatní ve zdravotnictví, v poradnách, nebo ve službách. Rak je náchylnější na stres a měl by umět práci oddělit od soukromého života. Má dobrou paměť a jako advokát dokáže řešit mnoho případů najednou, aniž by zapomněl na jakékoliv detaily. Vydělané peníze si dokáže udržet, a když utrácí, tak s rozmyslem.  

Vztahy, láska, erotika

Muž - Rak

Na první pohled nenápadný, trochu líný a tajemný. Muž ve znamení Raka pod vládou Luny, která si pohrává s jeho emocemi. Je schopný spát ještě dlouho po tom, co kohout zakokrhá. První cesta z postele vede ke kávovaru, druhá míří do lednice pro vydatnou snídani. Zatímco uspokojuje své potřeby, pomalu se probouzí. Není to typ, který se budí pět minut před budíkem, aby vstal přesně s jeho zazvoněním a po deseti minutách už byl na cestě do práce. Nálada, s kterou vykročí ze dveří, mu zůstává po celý den. Vkusně se obleče před tím, než vyrazí do společnosti. Společnost k životu potřebuje a samota ho ubíjí. V oblečení se potřebuje cítit volně a volí přírodní materiály. Avšak s pořízením nového oblečení potřebuje pomoci, nejlépe od partnerky. Té to zároveň dává možnost si ho přizpůsobit k obrazu svému. Na první schůzce se u Raka těžko odhadne jeho nálada a důležité je ho nevyplašit. Pokud vše probíhá podle jeho očekávání, začne sám bourat bariéry a ukáže svou pravou tvář. Rodina je po něj hodně důležitá a chce, aby i jeho nejbližší byli spokojení. Začne být milý, upřímný, a stává se z něj právě ta osoba, které potichu řeknete své tajemství a nikdy ho neprozradí. Muž v Raku je vnímavý, učenlivý a přirozeně inteligentní. Nepříjemné ticho nenastane, a vzájemným sympatiím je Luna nakloněná. Má-li společná cesta pokračovat dál, pokračovat bude. Společná procházka spící ulicí, kdy se stíny osob stále více sbližují, utíká neobyčejně rychle. Jestli-že procházka vede k Rakovu domu, už ví, co chce a pozve dámu dál. Po vstupu nerozsvítí, ale vytáhne z kapsy zapalovač a intimní osvětlení přenechá svíčce na stole, kterou si sám rád zapálí. Uklidňující plamínek a všudypřítomné ticho ničím neruší šimrající mravenečky v břiše obou nastávajících partnerů. Noc je ještě mladá a předehra u Raka dlouho trvá. Jemnými doteky a smyslným líbáním vnímá, kdy je vhodná příležitost se posunout o krůček dál. Za zavřenými dveřmi se Rak rád dívá. Ona je nahoře určuje směr a jeho vzrušují její křivky. To ho přivádí do extáze, kdy ztrácí poslední zábrany a klidně se chopí otěže. Ráno se vzbudí, tentokrát před budíkem. Je mu krásně a přemýšlí nad tím, čím by se partnerce zavděčil a ona se u něj cítila jako doma.

Vztahy - muž

Žena - Rak

Slušivě oblečená žena. Oděv doplněný o malou výstřednost, která zaujme okolí. Je zábavná a líbí se jí být středem pozornosti. Žena ve znamení Raka nerada na sebe uslyší kritiku. Pokud jí někdo ukřivdí, jen stěží dokáže zapomenout a je schopná se mstít. Je hodně zvědavá společenská. Aby celý večer mohla vyprávět svým přátelům nové zážitky, potřebuje přes den cestovat a poznávat. V kolektivu je oblíbená, a pokud se jí dostává obdivu, pak je i obětavá a spolehlivá. Finanční zajištěnost je jednou z jejích priorit. Proto se při navazování kontaktů občas zaměřuje na vysoce postavené muže. Žena v Raku je hodně citlivá a od svého partnera vyžaduje spíše duševní podporu, než fyzický kontakt. Nesnáší, pokud na ni někdo spěchá, nebo tlačí. První ani druhé rande určitě neskončí na zadní sedačce auta. Svou připravenost dá najevo až poté, co si je jistá citovým poutem. Trocha strachu z kritiky, malinko plachá a s nevinným výrazem ve tváři. To je to, co vyžaduje netlačit na pilu. Žena Rak chce být partnerem hýčkána v čistém a útulném prostředí, doplněném o starožitné skvosty. V prostředí s jemnou vůní, kde plamínky svíček vytváří romantickou atmosféru, se pomalu zbavuje ostychu a je svolná k prvním dotekům. Něžné polibky a jemné hlazení po těle s šeptáním lichotek do ouška pomalu, ale jistě odemyká zámek za zámkem na tajemné truhle s pokladem. Ona chce být svému muži vynikající milenkou. To, jaký poklad čeká na partnera, je čistě v jeho rukách. Bude-li žena v Raku ve vztahu spokojená, ráda připraví chutnou večeři a vytvoří krásné rodinné prostředí.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Hrudník, prsa, bradavky. Stačí dotek naznačit a Rak si bude lebedit.

Svíčka Rak
Svíčka Rak

Bude to klapat?

Rak – Beran

Mnoho citů, které Rak potřebuje, Beran neumí dát. Protiklady se přitahují a krátký románek může být příjemný, ale jako láska na celý život to nevypadá. Silná počáteční přitažlivost rychle vymizí a začínají se objevovat nepřekonatelné hádky kvůli maličkostem.

Rak – Býk

Fyzická harmonie je pro vztah Býka s Rakem velmi důležitá. Spokojený Býk je daleko měkčí a tolerantnější. Oba dva touží po krásném vztahu. Rak udělá domov domovem a Býk přinese jistotu a prostředky pro živobytí. Býk s Rakem mají velký předpoklad pro společnou budoucnost.

Rak – Blíženci

Blíženec vyžaduje akci a na romantiku není čas. Rak potřebuje spoustu citů a v posteli je romantika s nekonečnou předehrou velmi důležitá. Ne že by Blíženec neuměl být také romantik, ostatně zkusit se musí všechno, ale jakýkoliv stereotyp jej unaví. Bude-li chtít mít Rak s Blížencem hezký partnerský vztah, nejspíše mu bude muset pořídit svěrací kazajku. Pokud někdo přijde a vysvobodí svázaného Blížence, nebo se rozváže sám, Rakovi nestihne ani zamávat na rozloučenou.

Rak – Rak

Pokud by jiskřička nepřeskočila při prvním seznámení, šli by si z cesty hned na začátku. Jestliže někdo ví, s jakou citlivostí přistupovat k Rakovi, tak je to právě zase Rak. Sám ví, co se mu líbí a proto stejnou péči věnuje partnerovi. Jejich senzitivita se může po čase stát překážkou. Přecitlivělý Rak občas potřebuje podporu trochu jiného rázu, než objetí od dalšího plačícího Raka. Obdobná úskalí čekají i v ložnici. Možná si společné chvilky dokonale užijí a procítí každý dotek, nebo oba budou chtít, aby se jim partner podřídil. Pokud si dva Raci stanoví určitá pravidla a budou se tolerovat, může vzniknout krásný vztah, který bude procítěn do posledního detailu.

Rak – Lev

Lev je silná šelma, která nenechá Raka chladným a jiskřička záhy přeskočí. Díky své empatii Rak ví, po čem Lev touží a dokáže mu to poskytnout. Spokojený Lev se Rakovi otevře, je sdílný a poskytne mu jistotu ve vztahu. Aby mezi nimi převažovala harmonie, je důležité, aby Rak dokázal zapomenout na předchozí vztahy. Žárlivý Lev ví, kde má Rak slabiny a je-li uražen, klidně bude spát příští noc na pohovce. Žádný vztah se neobejde bez problémů, ale tomuto hvězdy do budoucna budou stále zářit.

Rak – Panna

Oba mají uzavřenější povahu. Než se rozhoupe, uběhne dlouhá doba. Nastává vzácný okamžik a Rak osloví Pannu. Ostych převládá na obou stranách a to je dobře. Vznik nového vztahu mezi Pannou a Rakem vyžaduje mnoho času. Rak i Panna se snaží hádkám vyhýbat. Panna přináší do Rakova života pořádek a jistotu. On ji za to obdivuje. Tím jak se snaží konfliktům vyhýbat, může se objevit v běžném životě nuda a stereotyp. Bude-li chtít Panna partnera pokárat, nebude se hádat, ale odepře mu sex. To je na Rakovo ego příliš a konflikty začínají. Celkově mají Rak s Pannou dobré vyhlídky na společný život.

Rak – Váhy

Na první pohled chladná a bezcitná. Váha pro Raka není ničím zajímavá a o přitažlivosti tu nemůže být řeč. Rak pro Váhu zase představuje nevypočitatelnou a komplikovanou osobu. Výjimka potvrzuje pravidlo a je možné, že si padnou do noty. Věnují-li dostatek času, aby se poznali, a zjistí, že i tento vztah může být zajímavou volbou.

Rak – Štír

Štír Raka osloví jako první. Empatie, city a sex je to co je od první chvíle spojuje. Rak konečně našel někoho, kdo mu poskytne takovou oporu, kterou potřebuje. V životě se dokážou doplňovat a rozumí si v ložnici, kde se může občas vyskytnout problém. Štír je někdy schopen zajít až do extrému, který se Rakovi líbit nebude. Další potíže mohou vzniknout ve chvíli, kdy Rak dá Štírovi sebemenší důvod k žárlivosti. Žádný vztah není úplně ideální a občasné neshody mezi Štírem a Rakem se dají překonat.

Rak – Střelec

Rak, kterého zajímá budoucnost, potřebuje lásku se vším všudy. Střelec, který žije přítomností, dokáže od sebe oddělit lesku, sex a city. Životní jistotu, kterou Rak hledá, v tomto vztahu najde jen stěží. Vytvořit útulný domov a mít partnera, který chce být všude, jenom ne doma, Raka nenaplňuje. Pokud by se Střelec obětoval a omezil se, bude trpět zase on.

Rak – Kozoroh

Kozoroh má na prvním místě zaměstnání a až potom myslí na partnera. To se samozřejmě Rakovi nelíbí. Kozoroh také nedokáže dostatečně projevit své city. Kozoroh s Rakem může tvořit skvělé přátelství, nebo si užít občasný románek.

Rak – Vodnář

Citlivý Rak a duchovně založený Vodnář se Snadno naladí na společnou vlnu a v mnoha oblastech si rozumí. Po delší době má Rak sklony chtít po Vodnářovi více a on se začíná cítit svazovaný a pod tlakem. Oba potřebují romantiku a pod peřinou si užívají nekonečné mazlení. Pokud Rak s Vodnářem nebudou čekat na to, že se vše vyřeší samo, ale o vztah budou pečovat, mohou se těšit na společnou budoucnost. Jeden druhému se musí trochu přizpůsobit a společné zážitky jim budou odměnou.

Rak – Ryby

Ryba s Rakem může vytvořit krásný vztah, ale nejspíše bude chladný. Dokážou spolu vytvořit zajímavé pouto, které oba nějakým způsobem naplňuje, ale pohon loďky, který bude udávat směr, tu chybí. Rak vytvoří skvělý domov a Ryba bude zahrnutá city. Společný život funguje, ale něco tu chybí. Něco, co povede oba dál. Něco, co ve vztahu zažehne novou vášeň.

Známé osobnosti

Taťána Vilhelmová, Helena Třeštíková, Sylvester Stallone, Princezna Diana, Ivan Trojan, Meryl Streep, Jiří Krampol

Nákupní košík