Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Panna

24.8. – 23.9.

Znak - Panna

Charakteristika

  • Latinsky: Virgo
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Země
  • Temperament: Melancholik
  • Planeta: Merkur
  • Modalita: Proměnlivá
  • Den: Středa
  • Číslo: 5

Části těla, které ovládá

Břicho, játra, slezina a zažívací trakt.

Barvy

Kameny

Citrín, Ametyst, Jaspis, Karneol, Jantar

Vůně

Citrón, Šalvěj, Pomeranč, květ Hřebíčku, Kokos

Tarotová karta

Poustevník

Tato karta značí cestu do ústraní. Zobrazuje starce zahaleného kápí, který si na svou nelehkou pouť svítí lucernou a opírá se o zlatou hůl. Oba předměty jsou symbolem postupně získávané moudrosti. Povrch země, po které stařec kráčí, je nepohodlný a každý krok nepříjemný až bolestivý. Cílem této cesty je souboj s vlastními démony, kde vítěz získává životní moudrost a vyzrálost, kterou nelze získat jiným způsobem.

Poustevník

Základní vlastnosti

Panny jsou velmi starostlivé znamení. Mají dobře zorganizovaný život, velký smysl pro detail a pořádek. Se svou zručností a všestranností si budují svůj ideální svět.

Povahové vlastnosti

Panna je zemské znamení pod vládou planety Merkur. Lidé tohoto znamení přicházejí na svět v době, kdy se léto začíná pomalu loučit. Sklizně a práce na polích jsou v plném proudu. Panny se vyznačují svou všestranností. Mají mnoho schopností, proto se jim také říká “proměnlivé znamení”. Výborné organizační schopnosti a manuální zručnost jsou předpokladem pro perfekcionalismus, někdy až puntičkářství. Panny dost často myslí na budoucnost. Od toho se odvíjí jejich činy v přítomnosti a dokáží se připravit se značným náskokem. Proto Panny málokdy něco zaskočí. Lidé tohoto znamení nemají příliš vyvinutý smysl pro humor a jen zřídka se nechají ovládnout svými emocemi. Většinou zvítězí rozum. To samé platí i při stolování. Při pohledu na krásně servírovanou kulinářskou specialitu, která svou vůní dráždí slinné žlázy širokému okolí, bude obsahovat byť jen jednu nezdravou ingredienci, Panna na ni upozorní. Panny nebývají příliš společensky založené a raději své úkoly a problémy řeší v soukromí. Potřebují mít nějaký prostor, například pracovnu, kde si vytvoří svůj vlastní svět. Tady dokáží Panny relaxovat a vytvářet nové hodnoty. Přesto, že jsou introvertní, ve společnosti nezaostávají. Při komunikaci s další osobou rychle vyhodnotí obsahovou hodnotu diskuze a jako bonus dokáží nahlédnout do myšlenek druhých. Kritické myšlení Panen je zároveň i jejich slabinou. Čím více kladou nároky na ostatní, tím více trpí sebekritikou a všímají si svých nedostatků. Pro Panny je důležité si uvědomit, že slovo méně, někdy znamená více.

Zdraví

Novým zážitkům se zažíváním se Panna raději vyhýbá. Občas má období, kdy už neví, co by snědla, aby se cítila opět svěží a nemyslela na nevolnost a těžký žaludek. S trávením má co dočinění také žlučník ukrytý v játrech. Pokud má Panna játra a trávicí systém oslabený, můžou se vyskytnout kožní problémy. Pověstná pečlivost tohoto znamení, kdy dokáže dlouhou dobu setrvat v jedné poloze a věnovat se určité činnosti, nepůsobí nejlépe na záda. Panna nenechává nic náhodě a při prvních příznacích nemoci řeší a rychle pozná jak se sebou pracovat. Na druhou stránku, se svou pečlivostí, by neměla náznaky nemocí vyhledávat. V honbě za dokonalostí se může stát i hypochondrem. Optimismus u Panny pomůže překonat sebekritiku a smích je polovičním doktorem. Poklidná procházka a cvičení, k večeři ovoce a zeleninu…To už Panna ví.

Znak - Panna

Zaměstnání

Píle, pracovitost, pečlivost. Pro Pannu není žádný úkol dost náročný. Vyžaduje jasně stanovená pravidla a pracovní dobu. Jako zdravotní sestra nebo lékárnice se nemusí obávat, že zamění medikamenty. Svou práci má skvěle zorganizovanou a přemýšlí u ní tak, aby jednotlivé postupy na sebe logicky navazovaly. Panna má v hlavě kalkulačku. Dělat účetní, prodavačku, pošťačku nebo třeba bankéřku zvládne na výbornou. Stejný přístup k penězům má i v osobním životě, kde má o financích dokonalý přehled a má velmi dobře spočítáno, za co je vhodné peníze utratit a za co už ne.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Panna

Velmi elegantní, vkusně oblečen, čerstvě oholen a připraven na různé scénáře je právě muž ve znamení Panny. Je to člověk, který příliš nevyhledává společnost, ale když musí, jeho vystupování je příjemné. Nic nenechává náhodě. Po tom, co je osloven dámou, nebo na ní dostal kontakt, mu nedělá problém se seznámit. Daleko větší starosti mu dělá samotná příprava. Je-li schůzka naplánovaná ve večerních hodinách, nejspíše si nařídí na ráno budík na šestou, aby stihl vyladit všechny detaily. Nejprve snídaně, potom ranní hygiena (pobyt v koupelně trvá déle než u ženy), následně se podívá na fotku ženy, s kterou se plánuje seznámit, aby odhadl její vkus, a zamíří do skříně, kde na ramínkách visí nepřeberné množství košil. Tou dobou je už čas oběda. Po obědě dokonale uklidí svůj příbytek a vybírá oblek na večer. Pro všechny případy si sbalí cestovní holení, kartáček na zuby a osobní kosmetiku, kdyby náhodou noc pokračovala v jiném bytě a on musel ráno pokračovat do práce. Konečně nastane večer a muž ve znamení Panny míří na schůzku do dokonalého prostředí, které před tím naplánoval. Při seznamování bude milý, naslouchavý a humorný. Při tom všem bude partnerku zkoumat. Zkoumat do posledního detailu, aby si byl jistý, že právě ona je ta pravá. Neustálé hledání nedostatku bývá často příčinou, proč Panny zůstávají samy a zároveň, přenést se přes tuto negativní vlastnost, může být pro ně životní výzvou. Tento muž ví, jak na ženu zapůsobit. Má rád ověřené postupy a chovat se k dámě jako gentleman ze starého filmu, dnes opět funguje. S tímto mužem si žena může být jistá, že nebude naléhat na postelovou dohru hned při prvním rande. Bude-li vztah sílit a na intimní hrátky dojde, muž – Panna se rád nechá vést. Obrovská měkoučká postel a útulné prostředí mu pomohou zahodit poslední zábrany. Rád se dívá na křivky ženského těla a fantazie jede na plné obrátky. Poloha „zezadu“ mu bude velmi příjemná. Ve společném soužití bude muž v Panně dbát hlavně na materiální zabezpečení rodiny. Obvykle nemá problém peníze vydělat a utrácí je s rozmyslem. Svou pečlivostí a připraveností zabezpečí dokonalou harmonii ve vztahu, nebo naopak vyvolá nepřekonatelné spory. To už ale většinou záleží na partnerce, jaký přístup má…

Vztahy - muž

Žena - Panna

Pokud si žena ve znamení Panny naplánuje celodenní výlet do přírody, nic neponechá náhodě. Podle předem připraveného seznamu sbalí batůžek a vyrazí na túru. V cíli své cesty narazí na muže, který si rozbaluje z ekologicky vyrobeného boxu  japonskou specialitu s názvem Sushi. Chvíli si hledí do očí a on jí nabídne, že se rozdělí. Ona se zprvu zdráhá, ale po chvíli přemlouvání se nechá zlákat. Touto absurdní situací je trochu zaskočená, nicméně připravená na vše. Rozepne svůj batůžek, aby vyndala čínské hůlky a sójovou omáčku. Panna potřebuje mít každý okamžik vyladěn do posledního detailu. Někteří muži jsou jejím chování okouzleni, jiní se jí vyhnou obloukem. To nahrává Panně při seznamování, protože prvotní výběr proběhne bez povšimnutí a tím si ušetří spoustu nepříjemných okamžiků, kdy slova hledají oba. Trochu introvertní Panna na sebe nemá zapotřebí upozorňovat a na první schůzku zvolí decentní šaty s nenápadným, přesto krásným šperkem. Od muže neočekává lichotku za lichotkou, nebo otřepané fráze. Řídí se rozumem. Přítmí večerní restaurace se skleničkou kvalitního vína a povídání si o společných zájmech, nebo o budoucnosti, v ní zanechá úplně jiný dojem. Sex nemá na prvním místě žebříčku hodnot, proto ho nelze první večer ani očekávat. Panna potřebuje mít jistotu, že oba dva k sobě něco cítí a je to skutečné. Následně, bude-li sama chtít, vezme partnera do své ložnice, kde se cítí nejbezpečněji. Při milostných hrátkách dokáže muži splnit různá přání a bude chtít být dokonalá, ale jakékoliv překvapení zde neuvítá. Sama dokáže překvapit, když vysloví číslo tři… Život s Pannou není úplně jednoduchý. Ke svému životu potřebuje řád, pořádek a pocit jistoty. Chybí-li jedna z těchto věcí, snaží se ji napravit, ale pokud je spokojená, přináší do vztahu harmonii a partnerovi bezstarostný život, protože se dokáže sama postarat o vše potřebné a bezproblémové fungování rodiny.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Od hrudní až ke stydké kosti. Jemné šimrání na bříšku Panny ocení a zahodí i poslední zábrany.

Svíčka Panna
Svíčka Panna

Bude to klapat?

Panna – Beran

Oba jsou tak jiní a navzájem se chtějí prozkoumat. Uneseni láskou se snadno druhému přizpůsobují a zažívají krásné společné chvíle. Postupem času se jejich vlastnosti projevují stále silněji. Beran chce nespoutanost a Panna ho chce mít pod kontrolou. Tento vztah málokdy vydrží.

Panna – Býk

Dvě zemská znamení, která se navzájem přitahují. Býk udělá první krok a osloví Pannu. Když první společné téma rozeberou do hloubky a stále je napadají další a další slova, zjistí, že si oba mají hodně co říct. Dojde-li k hádce mezi Býkem a Pannou, většinou to končí krásným usmířením. Panna v ložnici s Býkem ztrácí zábrany a mile ho dokáže překvapit. Občasné neshody nebrání perspektivní budoucnosti.

Panna – Blíženci

Pro Blížence se může zdát trochu tajemná Panna zajímavá. Velmi aktivní Blíženec později začne mít pocit, že ho introvertní Panna spíše brzdí v rozletu. Ona nebude mít příliš pochopení pro spontánní nápady, protože potřebuje mít vše dokonale zorganizované a naplánované. Vše má svůj čas a řád. To zase nedokáže pochopit Blíženec. Opačné póly se přitahuji, ale v tomto případě jsou vyhlídky spíše mizivé.

Panna – Rak

Oba mají uzavřenější povahu. Než se rozhoupe, uběhne dlouhá doba. Nastává vzácný okamžik a Rak osloví Pannu. Ostych převládá na obou stranách a to je dobře. Vznik nového vztahu mezi Pannou a Rakem vyžaduje mnoho času. Rak i Panna se snaží hádkám vyhýbat. Panna přináší do Rakova života pořádek a jistotu. On ji za to obdivuje. Tím jak se snaží konfliktům vyhýbat, může se objevit v běžném životě nuda a stereotyp. Bude-li chtít Panna partnera pokárat, nebude se hádat, ale odepře mu sex. To je na Rakovo ego příliš a konflikty začínají. Celkově mají Rak s Pannou dobré vyhlídky na společný život.

Panna – Lev

Panna se nechá od Lva vést, nebo mu alespoň ten pocit dopřeje. Panna má šikovné ruce a Lev umění dokáže ocenit. Nejspíše to zprvu nebude láska na první pohled, ale nechají si možnost se více poznat, možná zjistí, že investovaný čas se vyplatí. Ve vztahu občas vzniknou hádky, které nebudou ani pro jednoho natolik zásadní, aby uvažovali o rozchodu. Jenom neusnout na vavřínech. Ještě lepší vyhlídky má vztah, pokud je Lev žena.

Panna – Panna

Panna potřebuje protiklad. Dvě Panny ve vztahu jsou příliš stejné na to, aby spolu dlouho vydržely. Dokáží si spolu rozumět, povídat a pracovat, ale síla, která by je k sobě přitahovala tu není.

Panna – Váhy

Panna potřebuje vztah, kde ona bude hlavou rodiny, nebo mít takového partnera, ke kterému dokáže vzhlížet jako k autoritě a nechá se vést ona. Váha se staví ve vedení na stejnou úroveň jako má Panna a začnou vznikat konflikty, protože ani jeden si nedokáže názor prosadit. Pokud vznikne pouto mezi Váhou a Pannou, vztah bude znamenat mnoho sporů a kompromisů.

Panna – Štír

Když Štír potká Pannu, zdá se mu zajímavá. Chce se jí dostat pod kůži. A taky dostane. Tisíce slov, desítky činů, jen pro to, aby ji získal. Přesto, že jsou rozdílní, Panna na chvíli uvěří a nechá se zlákat. Možná, že bude nemile překvapená. Možná, že se jí bude líbit společná noc. Zatím co ona už zná jeho tajemství, on si stále připadá, že má navrch a snaží se dál si ji podmanit. Ani netuší, že ho má v hrsti Panna už dávno. Vzájemné kompromisy, znamenají vzájemný tolerování a společný život.

Panna – Střelec

Střelec dokáže Pannu okouzlit a bude s ní rád sdílet své zážitky. Mají mnoho společných zájmů. Dlouhé večerní rozhovory, kdy oba nemají zábrany probírat jakékoliv téma, jsou krásným zakončením dne. Panna se Střelcem pod peřinou ztrácí zábrany a dokáže překvapit sama sebe. Vztah mezi Střelcem a Pannou není láska na cel život. V mládí po čase Panna zpanikaří, protože se nedokáže zorientovat v myšlenkách Střelce. Daleko lepší předpoklady pro společnou cestu životem jsou v pozdějším věku, kdy Panna není už tolik důsledná a Střelec už procestoval svět.

Panna – Kozoroh

Na sblížení Kozoroha s Pannou je zapotřebí dostatek času. Panna nejspíše osloví Kozoroha. Oba jsou pracovití. Spojí-li se Kozorohovo přání vypracovat se výš s precizností a vytrvalostí Panny, poradí si s každou překážkou. Panna nalézá ideálního partnera. Sama vytvoří v ložnici takovou atmosféru, z které budou oba mile překvapeni. Postupem času se více věnují společným zájmům a sex se stává nástrojem, jak uspokojit své potřeby, aby mohli fungovat dál. I tento vztah má nedostatky, ale výhledy má krásné.

Panna – Vodnář

Panna typy lidí jako je Vodnář nevyhledává, přesto mu občas podlehne. Vodnář mluví, mluví a mluví. Dokáže vynaložit velké úsilí a Pannu okouzlil, možná zmást. Panna o sobě ví, že není známost na jednu noc. Pokud k ní dojde, slibuje si od toho možná víc než Vodnář, který se po čase začne bránit přehnané pečlivosti a nově nastolenému pořádku. Vodnář románek začal a nejspíše to bude on, kdo uteče.

Panna – Ryby

Protichůdná znamení Ryby a Panna za jistých podmínek fungovat může, ale vyžaduje to značné úsilí. Musí se navzájem pochopit a učit se od sebe. Jejich rozdílné vlastnosti mohou vytvořit dlouhotrvající vztah, ale z pohledu hvězd, toto partnerství nevydrží dlouho a Panna hned tak nezapomene.

Známé osobnosti

Lída Baarová, Michael Jackson, Hana Zagorová, Richard Gere, Cameron Diaz, Jaroslav Uhlíř, Salma Hayek, Richard Müller

Nákupní košík