Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Lev

23.7. – 23.8.

Znak Lev

Charakteristika

  • Latinsky: Leo
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Oheň
  • Temperament: Cholerik
  • Planeta: Slunce
  • Modalita: Pevná
  • Den: Neděle
  • Číslo: 1

Části těla, které ovládá

Páteř, mícha, srdce, krevní oběh.

Barvy

Kameny

Křišťál, Citrín, Zlato, Granát, Rubín

Vůně

Pomeranč, Zázvor, Gardénie, Růže, Rozmarín

Tarotová karta

Síla

Na této kartě objímá, na první pohled vyrovnaná žena, tlamu lva. Tu část zvířete, která ji může kdykoli si zamane, připravit o život. Ale šelma se zdá být krotká a spokojená. Tato karta je symbolem vášně, síly a zkrocení svého vnitřního ďábla.  

Síla

Základní vlastnosti

Hravá šelma se smyslem pro humor. Necítí-li se ohrožen, bývá šlechetný a štědrý. V ohrožení má sklony k sobeckosti. Lev naslouchá svému srdci.

Povahové vlastnosti

Ohnivé znamení Lva se řídí srdcem. Čest, věrnost a srdečnost jsou vlastnosti, kterými se Lev řídí a dokáže je přenášet na ostatní. Znamení vznešeného Lva je inspirací pro statečnost, odvahu a laskavost. Zbožňuje děti a je milujícím rodičem. Jeho největší síla vycházející ze srdce se může stát jeho slabinou. Pokud opravdu chce Lev dát, dá nakonec ještě mnohem víc. Zážitky, které je potkají přes den, večer s partnerem rádi sdílí. Rád na sebe strhává pozornost okolí, snaží se oslnit, a s potěšením si přitom pohladí své ego.  Lev dokáže dobře hospodařit se svou energií, a rozloží ji mezi rodinu, přátelé a své zájmy tak, aby byl každý spokojený. Velmi těžko snáší útoky na svou osobu, vlastnosti a vzhled. Lvi mají dobře rozvinutý smysl pro humor a dokáží si dělat legraci ze sebe samotných. Mají sklony vytvářet si majetnické právo na partnera. Přesto, že vlastnosti Lva působí na první pohled jako milé a neškodné, je třeba si uvědomovat nebezpečnost této šelmy, která bez dalšího varování dokáže použít své ostré drápy. Lvi bývají často zahledění do sebe. Snadno uvěří tomu, co se jim líbí i když je realita odlišná. Proto je pro ně důležité neustále hledat cestu k porozumění druhých.

Zdraví

Lev se ráno probudí, protáhne si záda, kde občas slyší zakřupání. Ach ta záda. Celý život naslouchá svému srdci a jak ho tak otevírá a zavírá, může se stát, že se pant zasekne. Lvi jsou celkem poklidní, ale když se rozčílí, je lepší tlak neměřit a zbytečně neriskovat zničení tlakoměru. Lvům jsou hvězdy ve zdraví nakloněné a obvykle se dožívají vysokého věku. Lvi by neměli podceňovat první příznaky poruch oběhové soustavy a raději se nechat prohlédnout. V životě se nehonit, ale zdravě se hýbat. To je to, co pomůže zachovat si vitalitu.

Znamení Lev

Zaměstnání

Aby se člověk stal kvalitním manažerem, musí ujít dlouhou cestu a mnoho věcí pochopit. Lev je ten, kdo se manažerem rodí. Díky přirozené autoritě a čestnému jednání ve vedoucí pozici předchází mnoha sporům. Rád pomáhá druhým a pochlubí se s tím, v čem je dobrý. Jako učitel, kde bude středem pozornosti, nebo záchranář spěchající na pomoc, se bude cítit jako ryba ve vodě. K práci přistupuje zodpovědně, rychle se rozhoduje a musí-li porušit pravidla, tak je poruší a klidně řeší problém dál s klidnou hlavou. Lev by neměl volit takovou práci, kde se bude příliš rozčilovat a raději by měl šetřit své srdce.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Lev

Na samotném vrcholu potravního řetězce se vyhřívá dominantní šelma. Muž ve znamení Lva se řídí svým srdcem. Ve společnosti vzbuzuje respekt pouhým příchodem a málokdo si na něj troufne. Občas se sice vyskytne podlá hyena, která ho ze závisti nebo žárlivosti kousne, ale neraduje se dlouho. Lev je spravedlivý a nezapomíná. Při příštím setkání s přáteli bude hyena podána jako hlavní chod. V mládí je to samec, který vyhledává samičky, adrenalin a nebezpečí. S každou další překonanou překážkou chce být obdivován. Ve stáří se ze Lva stává moudrý stařec. Není to typ rádoby chytrého všeznalce, ale člověk plný životních zkušeností, který bez váhání poradí, nebo pomůže. Uznání a dnes už skoro vymizelé slovo “Děkuju” ho zahřeje na srdci. Muž ve znamení Lva není samotář a společnost k životu potřebuje. Při seznamování nemá rád nejistotu a nevinné naznačení možného úspěchu mu dovolí otevřít srdce. Na oplátku žena s ním zažije krásný večer plný smíchu a zajímavých historek. Lev ochotně naslouchá, proto se nebude jednat o monolog, ale o skvěle se doplňující rozhovor. Při té příležitosti žena mezi řádky zjistí, že se on obklopuje hezkými, někdy až luxusními věcmi a přitom není vychloubačný, spíše pokorný. Lev hledá ve své samičce elegantnost, příjemné vystupování a špetku vyzývavosti. Přece jenom on je král a ona bude stát po jeho boku. Dopadne-li schůzka podle očekávání obou, Lev nebude mít problém udělat další krok, protože ženy a sex pro něj hrají důležitou roli. Vzrušuje ho, když ona je zprvu nedobytná a tajemná. Teprve poté, co poslední hradba byla zdolána, chce, aby se ostych vytratil a mohl se u něj projevit ohnivý temperament. Erotické fantazie, které ho v průběhu dne napadaly, se teď možná splní. Lev chce kdekoliv a kdykoliv a u partnerky velmi ocení její připravenost. Při sexu ji chce vlastnit a zdárný konec má u Lva až pudový význam. Není sobecký. Na harmonii ve vztahu i při milostných hrátkách mu velmi záleží. Dovést partnerku do extáze je pro něj snad ještě důležitější. Má rád uznání, ne odmítání. Občas to pochopí, ale je-li to pravidlem, strádá. Zakázat rybám plavat, jezevčíkům hrabat nebo Lvům se pářit, budou strádat. Chtíč je u Lva motorem, který ho žene neustále pečovat o vztah a vymýšlet čím ho okořenit. Pokud je spokojený, tempo nikdy neztratí a na své partnerce mu bude hodně záležet. Žena by se také měla vyvarovat podnětům, které vedou k žárlivosti. Pro lva je rodina důležitá a svou smečku neopouští. Má-li důvod žárlit, stává se z něj nebezpečná šelma a to i pro partnerku, pro kterou by se za normálních okolností rozkrájel.

Vztahy - muž

Žena - Lev

Dveře sálu se otevřou a ona vstoupí. Ostatní se přestávají věnovat svým činnostem a hledí na přicházející dámu. Jako by se čas zastavil. Krásná žena,  svůdně se vlnící v bocích se sebejistou chůzí na podpatcích, která se sálem nese jako královna. Je to žena s královským znamením Lva. Lesknoucí se čičina, která touží po obdivu. Pokud se hodlá seznámit, předem zmapuje terén a počká, až se kořist přiblíží. Na možného budoucího přítele zapůsobí milým dojmem. Je obětavá, ráda se směje a užívá si flirtování. Muž si musí uvědomovat, že se snaží zapůsobit na šelmu s kočičí povahou, která si ráda hraje a s každým dalším komplimentem si bude hrát dál, i když už dávno ví, že vztah pro ni nemá význam. Ona miluje hru “Na kočku a myš”.  Příliš snadná kořist poslouží jako pamlsek, zato velké sousto zůstane bez povšimnutí. Lvice si potřebuje svoje smysly udržet v kondici, a proto potřebuje muže, který je do jisté míry nepřístupný a zároveň by ji snesl modré z nebe. Ve vztahu je většinou přesvědčená o své pravdě a jakoukoliv negativní malichernost přesouvá na partnera. Aby si dokázala, že je schopná stále okouzlit muže a doslova mu zatemnit mysl, je připravená partnera vyměnit. Tím roste její sebevědomí a chce stále víc. Zároveň pomalu a s neochotou zjišťuje, že ten, kdo ji opravdu miloval, je už minulostí. Muž, troufající si na vztah se ženou zrozenou ve Lvu, musí znát rozdíl k přístupu domácích mazlíčků psa a kočky. Pes žádá instrukce a naučí se poslouchat, kočku si musí získat. Pokud ji získá, dokáže se mu odměnit. Má ráda krásné věci a tak před vytouženou chvilkou navodí tu správnou erotickou atmosféru plnou vzrušení. Nechá se hladit po zádech a dovolí dotknout se zakázaných míst. Obleče si jeden ze svých oblečků, sfoukne svíčku a zvířecím instinktům dá volný průchod. Nastává krásná chvíle, kdy si oba vychutnávají, že ona je zkrocená. Pro své až zvířecí pudy, se čas od času ráda nechá zkrotit i v přírodě, s kterou je hodně spoutaná. Dopřeje -li jí partner v životě prostor pro svůj vlastní rozvoj, tak ne krb, ale právě žena ve Lvu bude tvořit srdce domova.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Vystrčit drápky a škrábat po zádech. To správné místečko se nachází v oblasti kříže. Drsná a namydlená houbička ve sprše nebo uvolňující masáž zad, je příjemná chvilka pro Lva, kdy začne vrnět. A pokud stříhá ouškama, je žádoucí něžné kousnutí do nich. Paví pírko a vnitřní strany stehen jsou si též velice blízké.

Svíčka Lev
Svíčka Lev

Bude to klapat?

Lev – Beran

Pokud Beran a Lev pochopí, že nejsou soupeři, ale partneři, rýsuje se zajímavý vztah. Ani jeden se nechce podřizovat, proto musí respektovat jeden druhého. Oba milují humor, a pokud si vytyčí společný cíl, hravě ho dosáhnou. Tomuto vztahu jsou hvězdy nakloněny.

Lev – Býk

Lev se rád pochlubí a Býk to často nepochopí. Lev nepočítá každou korunu a Býk má dokonalý přehled o penězích. Býk se bude muset v mnoha oblastech života přizpůsobovat, dělat kompromisy a navštěvovat společenské akce, o které moc nestojí. Pro udržení vztahu bude zapotřebí značné tolerance. Po čase se trpělivost vytrácí a konflikty přibývají.

Lev – Blíženci

Co se škádlívá, rádo se mívá. Vztah plný dobrodružství, kde nejsou hranice. Lví srdce je pro Blížence otevřené kdykoliv a kdekoliv. Nebrání se ničemu novému a rád sdílí své zážitky. Hravost a chuť experimentovat přináší postelovým hrátkám nový možnosti. O nudě ve vztahu Blížence se Lvem nemůže být řeč. Blíženec je hodně citlivý na omezování své volnosti a Lev je zase hodně žárlivý. Pokud se Lev dokáže ovládat a přenést se přes svou negativní vlastnost, Blíženec mu bude věrný a vztahu nic bránit nebude ani v budoucnu.

Lev – Rak

Lev je silná šelma, která nenechá Raka chladným a jiskřička záhy přeskočí. Díky své empatii Rak ví, po čem Lev touží a dokáže mu to poskytnout. Spokojený Lev se Rakovi otevře, je sdílný a poskytne mu jistotu ve vztahu. Aby mezi nimi převažovala harmonie, je důležité, aby Rak dokázal zapomenout na předchozí vztahy. Žárlivý Lev ví, kde má Rak slabiny a je-li uražen, klidně bude spát příští noc na pohovce. Žádný vztah se neobejde bez problémů, ale tomuto hvězdy do budoucna budou stále zářit.

Lev – Lev

Už jen ten pocit, mít vedle sebe někoho, kdo je stejně tak dokonalý jako on, Lva vzrušuje. Oslnit své okolí dvojnásobnou sílou Lva je krásná představa. Lev se Lvem, dvě hravé kočky s otevřenými srdci, si dokážou rozumět v životě i v ložnici. Problém nastává, pokud spolu začnou soupeřit o to, kdo na sebe upoutá více pozornosti. Pro dlouhotrvající vztah je důležité, aby Lev občas ustoupil a dopřál druhému Lvu krásné místo na výsluní, na němž se právě vyhřívá. Pokud jeden z partnerů zařídí vše sám, už jenom tím bere tomu druhému možnost si utrhnout kousek pozornosti.

Lev – Panna

Panna se nechá od Lva vést, nebo mu alespoň ten pocit dopřeje. Panna má šikovné ruce a Lev umění dokáže ocenit. Nejspíše to zprvu nebude láska na první pohled, ale nechají si možnost se více poznat, možná zjistí, že investovaný čas se vyplatí. Ve vztahu občas vzniknou hádky, které nebudou ani pro jednoho natolik zásadní, aby uvažovali o rozchodu. Jenom neusnout na vavřínech. Ještě lepší vyhlídky má vztah, pokud je Lev žena.

Lev – Váhy

Lev i Váha mají vůdčí povahu. Žena ve Lvu představuje pro muže ve Vahách ideál. Ona drží kormidlo vztahu jemně ve svých rukou a on dokáže pro harmonii ve vztahu udělat ústupek. Vzájemně se doplňují při práci, doma i pod peřinou. V případě, že Váha je žena a Lev muž, mohou vznikat spory. Lev si bude připadat sebejistější, než obvykle bývá, možná i se projeví lenost a ramena Vah se značně rozhoupají.

Lev – Štír

Spontánní seznámení, neodolatelná touha, divoká noc. Štíra a Lva spojují jejich pudy. Náhodné střetnutí, občasné setkání nebo tajní milenci. V těchto případech si společné chvíle vychutnají do poslední kapky. Společná budoucnost zalitá světlem bohužel není. Štír se neustále snaží nahlížet do myšlenek Lva, který se před ním o to více uzavírá. Oba jsou dominantní a v tomto případě i neústupní. Obdiv Lev potřebuje, ale postupem doby už vyhasnul…

Lev – Střelec

Střelec potřebuje svobodu pohybu a tu dopřeje i Lvovi. Jenomže Lev si začne prosazovat své právo na partnera. To bývá nejčastějším problémem ve vztahu lidí těchto znamení. Na druhou stranu společný život je plný vzrušení a dobrodružství. Společné chvíle si dokáží užít venku i doma. Hravost převládá i v intimních společných chvilkách a Střelec je ten, kdo se Lvovi podřídí. Pokud si za každých okolností budou navzájem důvěřovat, vztah má zelenou.

Lev – Kozoroh

Dvě silné osobnosti. Dvě rozdílné energie. Kozoroh by mohl stále mluvit už o vyřešené záležitosti a to Lva unavuje. V tomto vtahu záleží hodně na vzájemné toleranci a většinou kozoroh se bude muset naučit slevit ze svých požadavků. V posteli většinou naleznou úplně něco jiného, než hledají, nebo naopak právě to co si přejí. Lev s Kozorohem má větší šanci na společný život v pozdějším věku, kdy jsou oba zkušenější.

Lev – Vodnář

Láska na jednu noc. Ráno se políbit a slíbit si, že si zavolají. Rozdílné povahy i názory.  Lev s Vodnářem si rozumí jen tehdy, pokud se neznají. Tady mají hvězdy zcela jasno, ale to nebrání Lvovi s Vodnářem pokusit se změnit svůj osud.

Lev – Ryby

Počáteční romantiku rychle vystřídá potřeba Lva po někom toužit, i když Ryba je mu už zcela oddaná. Hravá kočičí šelma si chce hrát. Ryba v peřeji říčky je daleko zajímavější než ta, která se plácá na suchu vedle něj. Lev se rozhoduje srdcem. Možná ji pustí zpět do vody, nebo ji sežere. Podle hvězd to nevypadá na to, že poběží vedle sebe po společné cestě životem. Pokud se hvězdy mýlí, napište nám svůj příběh.

Známé osobnosti

Dana Morávková, Arnold Schwarzenegger, Gabriela Osvaldová, Roger Federer, Madonna, Bolek Polívka, Sandra Bullock, Vlastimil Harapes

Nákupní košík