Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Kozoroh

22.12. – 20.1.

Znak - Kozoroh

Charakteristika

  • Latinsky: Capricornus
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Země
  • Temperament: Melancholik
  • Planeta: Saturn
  • Modalita: Kardinální
  • Den: Sobota
  • Číslo: 8

Části těla, které ovládá

Kosti, klouby, kolena a zuby.

Barvy

šedá

Kameny

Křišťál, Turmalín, Měsíční kámen, Obsidián, Achát

Vůně

Jasmín, Lilie, Tulipán, Levandule, Jablko

Tarotová karta

Ďábel

Tato karta se velmi podobá Milencům, kterým žehnal anděl. Tady již nestojí opodál, ale jsou pevně spojeni řetězy a v moci je má sám ďábel. Je to vnitřní soupeře, který je přítomen u všech lidí. Je symbolem vášní a závislostí všech druhů. Neškodí jeden druhému umyslně, to ďábel jim našeptává. Těla jsou jako pouta jejich duší.

Ďábel

Základní vlastnosti

Kozoroh je velmi pracovitý a má vysoké ambice. Chce postupovat stále výš až ke hvězdám. Má raději finance než romantiku. Rád se učí a poučuje.

Povahové vlastnosti

Kozoroh. Horská koza šplhající stále výš. S lehkostí vyskakuje vzhůru, ale zpátky dolů slézá nerada. Kozoroh je ambiciózní, pracovitý a má dobré organizační schopnosti. Dodržuje pravidla a nepřekračuje stanovené hranice, ale aby se posunul o příčku výš, je schopný obětovat i přátelství. Kozorozi jsou velice opatrní a své budoucí kroky mají pečlivě promyšlené. Neustálá představa nebezpečí je nutí být stále ve střehu. Ve složitých situacích spoléhají sami na sebe. Za všechno, čeho v životě dosáhli, vděčí pouze sobě. Zásady dodržuje Kozoroh i ve vztahu, kde požaduje stálost a věrnost. On sám je věrný také. V osobním životě jsou Kozorozi materiálně založení a nemají rádi změny. Občas se mohou jevit jako pesimisté.  Kozoroh je zemské znamení. To mu neumožňuje vyjádřit své pocity s jistou dávkou volnosti. Na venek působí spíše chladně a nepřístupně. Ve společnosti nevyhledává přílišnou pozornost a raději se bude bavit o politice než vyprávět zábavné příhody, ale pokud je zapotřebí, dokáže být i velmi výřečný. Má tendence k poučování a chce mít poslední slovo.

Zdraví

Mířit do výšin vyžaduje vynaložení značné množství energie. Kozoroh má tvrdé kosti, ale neustálým vyskakováním trpí klouby a zaslouží si svou péči. Dostatek vápníku se zdá být dobrým nápadem. Bohužel Kozoroh má jiné chutě a tak kosti řídnou. Postupem času se projevují problémy s pohybovým aparátem a na ortopedii tráví více času, než by sám chtěl. Udržovat své tělo v teple pro Kozoroha znamená předcházet revmatismu. Kvalitu vlasů, pokožky, nebo třeba nadměrné pocení může být způsobeno stresem. Vyvážená strava, odpočinek a občas neskočit je to, co Kozoroha udrží v kondici.

Znamení zvěrokruhu - Kozoroh

Zaměstnání

Nastoupí-li jako vrátný, brzy zjistí, jak to funguje ve skladu. Kozoroh při jízdě s vysokozdvižným vozíkem studuje požadavky na dispečera přepravy a objednává kurz účetnictví. Po čase, kdy dostane svou kancelář, zjistí, že kanceláře ve vyšších patrech mají hezčí záclony na oknech. A tak dře dnem i nocí a stoupá stále výš. Pro svou práci potřebuje klid a soukromí. Kozoroh obětuje pro svou práci opravdu hodně a je schopný se naučit téměř cokoli aby překonal další příčku. Ať už je to ekonom, učitel nebo politik, nikdy se nespokojí, s tím, co má a vždy bude směřovat výš, ale pouze svou zásluhou.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Kozoroh

Většinou dobře stavěné postavy a se zájmem o sport je muž ve znamení Kozoroha. Finance má pod kontrolou. Pokud plánuje investovat větší hotovost, dobře to promyslí a většinou to bude investice, která se bude týkat jeho osoby. Nemá rád odmítání a řekne-li mu žena jasné ne, málokdy to pochopí a dělá jako by slyšel ano. City jsou pro něj důležité. Pokud první společný večer zůstane jen u sklenky vína a opravdového pocitu, že je žádaný, bude spokojený. Muž v kozorohu hledá partnerku, která se mu ve vlastnostech podobá a je také samostatná jako on. Měla by být dobrou hospodyní. Časté večírky, neustálé cestování nebo příliš změn. To kozoroh ocenit nedokáže, i když se dlouhou dobu pro klid ve vztahu snaží přizpůsobovat. Bude-li se chtít jeho partnerka stát pro něj dokonalou, může hledat inspiraci v jeho matce. Kozoroh většinou není známost na jednu noc a hledá dlouhodobý vztah. Hledání jeho vysněné ženy mu brání v nových zkušenostech a jeho tachometr připomíná téměř nejeté a garážované auto. Muž v Kozorohu je trochu tajemný a tím i pro ženy zajímavý. Najde-li lásku svého života, bude to ona, kdo na večer naplánuje erotický film, nebo mu nasadí pásku přes oči, kterou mu dovolí sundat až v ložnici, ale to už oblečená nebude. Láska, harmonie, jistota. Tři důležité aspekty Kozoroha, které ho ovlivňují i při společných chvilkách pod peřinou. Sex do vztahu patří, a proto by také měl být. Třením křemene vykouzlit jiskřičku, která dopadne do kousku suché trávy v ohništi. Pomalé rozfoukávání a postupné přikládání klacíčků od nejmenších až po velké. Romantická předehra se mu nezdá být příliš praktická. Tekutý podpalovač, zápalky a dřevo. Výsledek bude stejný. Na druhou stránku, Kozoroh je velmi ohebný. Bude-li mít partnerka přání, on ho vyplní, ale volný průchod svým fantaziím většinou nedovolí. Jistota je pro něj důležitější, než nepovedený experiment. Jistá možnost, jak otevřít ukrytou komnatu, tu ale je. Je zapotřebí, aby žena svého partnera poznala do hloubky a pootevřela dveře od jeho tajemna. Hrozí zde ale nebezpečí. On to potlačoval dlouho. Padat s Kozorohem volným pádem nezaručuje pád do měkoučkých a nadýchaných peřin. Bývá to pád po kamenitém srázu, který modřiny přináší. Kozoroh pro klidný vztah udělá mnoho, bude žít pro rodinu a svou partnerku klidně na rukou nosit. Ona ale musí znát své hranice…

Vztahy - muž

Žena - Kozoroh

Jednodušší styl oblékání, který zdůrazní přednosti, si často zvolí žena narozená ve znamení Kozoroha. Na první pohled skoro až chladná, ale má-li dobrou náladu a probírá se zajímavé téma, dokáže se odvázat. Pozornost mužů, třeba jen pouhým pohledem jí pohladí po duši. Ona ví, po čem muži touží a sama jim zůstává trochu tajemná. Se životními překážkami se dokáže poprat sama, a pokud se něco nezdaří, je zklamaná. Rychle se však dokáže vrátit zpět nohama na zem. Tentokrát se to pokusí udělat lépe. Při navazování kontaktu s potenciálním partnerem je velmi opatrná. Pokud si není naprosto jistá, drží své city na uzdě. V případě, že je přesvědčená, přestává mít strach ze zklamání a hluboce se zamiluje. Přesto se svázat nenechá. Žena v Kozorohu je pro partnera sázkou na jistotu. V každodenním životě se na ní může kdykoliv spolehnout. Peníze zbytečně neutrácí a rodinu se snaží udržet v harmonii. Je-li opravdu zamilovaná, dokáže být věrná. Má-li chuť převést lásku do fyzické podoby, neostýchá se partnerovi svoji touhu vyjádřit. Sebejistota ženy v Kozorohu se odvíjí od předchozích zkušeností. Postupem času zraje jako víno a většinou je to ona, kdo otevře dveře od ložnice. Cestičku na vrchol slasti má předem vytipovanou. Nač se zdržovat dlouhou romantikou. Ráda stoupá výš a výš, ani o krok zpátky. Svižný vítr, kdy vlhkost už je cítit ve vzduchu a občasné zahřmění. Žádné bezvětří, kdy tu a tam zafouká a ani plískanice s krupobitím. Letní počasí krátce před bouřkou, je to co ženu v Kozorohu rozpálí. Dokáže jít i cestou, kterou si přeje partner, ale bude ho to na oplátku něco stát. Svižným krokem vystoupají k cíli. Elektrický náboj projede jejich spojenými těly. Chvilka společného odpočinku. Žena v kozorohu náhle zvedne hlavu a zeptá se: „Ještě?“

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Šimrání bříška pocit touhy vyvolá. O slovo se hlásí i pod koleny kůže lechtivá.

Svíčka Kozoroh
Svíčka Kozoroh

Bude to klapat?

Kozoroh – Beran

Žádný krátký románek. Beran s Kozorohem mají dobré předpoklady pro dlouhodobý vztah, nebo manželství. Při seznámení je důležité se více poznat a nehledět na první dojem. Musí se vzájemně respektovat, aby dokázali předcházet zbytečným hádkám, a vztah bude harmonický.

Kozoroh – Býk

Zemská znamení Býka a Kozoroha jsou si v zásadních vlastnostech podobná. Oba spojuje pracovitost a touha budovat. Mají přehled o svém majetku a zvažují své další kroky. Při prvním seznámení nejspíše bude převládat ostych a nejistota, ale nechají-li věcem volný průchod, čas jim sám ukáže, jak velký je zde prostor pro lásku. Býk a Kozoroh mají zelenou pro dlouhý společný život.

Kozoroh – Blíženci

Celkem tvrdohlavý Kozoroh. Blíženci nadá s klidem spát to, že by se ho mohl pokusit změnit. Radost z vítězství si zaslouží obdiv a s klidným svědomím se do románku pustí. Blíženec hned první noc vezme Kozoroha na cestu okolo světa. A hle, Kozoroh se ráno usmívá tak, jako nikdy před tím. V tu chvíli dokáže dělat věci, které by nikdy nedělal a sám neví, kde se v něm vzalo tolik tolerantnosti. Po delším trvání vztahu se obvykle původní vlastnosti vracejí na své místo a Blíženec s Kozorohem si přestávají rozumět. To ale není pravidlem, svou budoucnost mají oba jen ve svých rukách.

Kozoroh – Rak

Kozoroh má na prvním místě zaměstnání a až potom myslí na partnera. To se samozřejmě Rakovi nelíbí. Kozoroh také nedokáže dostatečně projevit své city. Kozoroh s Rakem může tvořit skvělé přátelství, nebo si užít občasný románek.

Kozoroh – Lev

Dvě silné osobnosti. Dvě rozdílné energie. Kozoroh by mohl stále mluvit už o vyřešené záležitosti a to Lva unavuje. V tomto vtahu záleží hodně na vzájemné toleranci a většinou kozoroh se bude muset naučit slevit ze svých požadavků. V posteli většinou naleznou úplně něco jiného, než hledají, nebo naopak právě to co si přejí. Lev s Kozorohem má větší šanci na společný život v pozdějším věku, kdy jsou oba zkušenější.

Kozoroh – Panna

Na sblížení Kozoroha s Pannou je zapotřebí dostatek času. Panna nejspíše osloví Kozoroha. Oba jsou pracovití. Spojí-li se Kozorohovo přání vypracovat se výš s precizností a vytrvalostí Panny, poradí si s každou překážkou. Panna nalézá ideálního partnera. Sama vytvoří v ložnici takovou atmosféru, z které budou oba mile překvapeni. Postupem času se více věnují společným zájmům a sex se stává nástrojem, jak uspokojit své potřeby, aby mohli fungovat dál. I tento vztah má nedostatky, ale výhledy má krásné.

Kozoroh – Váhy

Seznámí se. Přichází krásné a zamilované období.  Rozumí si při kávě, na výletu i v sexu. Postupem času začínají na sobě hledat mouchy. Váha přestává chápat, proč Kozoroh se čím dál tím více věnuje svým zájmům a Kozoroh nechápe, proč se tím Váha vůbec zaobírá. Vztah těchto dvou znamení má svá úskalí, ale i své výhody. Přenesou-li se přes své zásady, bude krásný a láska nevyprchá. Pokud budou upadat do svého stereotypu, vztah nevydrží.

Kozoroh – Štír

Jeden druhému se zdá natolik zajímavý, že dokáží ustoupit ze svých požadavků. Spojí své cesty a nenápadné rozepře přecházejí. Jakoby je neviděli, nebo je nechtějí vidět. Přesto si je schovají na pozdější příležitost. Sexuální fantazie si dokáží navzájem vyplnit. Pro harmonický vztah stačí málo. Kozoroh si musí uvědomit, že výčitky Štíra jsou v podstatě komplimenty. V životě se dokáží doplňovat a své touhy naplňovat. Hvězdy tomuto páru přejí spokojenou budoucnost.

Kozoroh – Střelec

Kozoroh se od samého začátku snaží Střelci ukázat, že život není jen o neustálém pohybu, ale má své kouzlo i v jiných oblastech života. Střelec se uklidní a užívá si novou situaci a snaží se přizpůsobovat. Nastává harmonické období vztahu, kdy si oba rozumí i v posteli. Prvotní nadšení opadne a Střelce to zas táhne o dům dál. Kozoroh pláče.

Kozoroh – Kozoroh

Kozoroh Kozoroha potká. Po krátké chvíli zjistí, že mají až příliš společného a zájem opadá. Už dopředu ví, že tento vztah je bezcenný. Po společně stráveném večeru u sklenky vína se ocitají na posteli, kdy ona touží, aby se jí dotknul. Přitom on se už dotýká. Ona chce, aby ji hladil, a přitom on ji hladí. Podrbat si sám záda nikdy nepřinese takový výsledek, jako když je drbe někdo jiný. Někdo jiný je ten, kdo v tomto vztahu chybí.

Kozoroh – Vodnář

Vodnář je pro Kozoroha inspirativní a dokáže jeho vize naplnit. Vodnář pomůže partnerovi podívat se na svět jinýma očima. Společně kráčí životem a zdolávají cíl za cílem a rozšiřují svůj majetek. Po delší době však zjistí, že právě už jen majetek je to, co je spojuje.

Kozoroh – Ryby

Vztah mezi Rybou a Kozorohem má velký potenciál. Kozoroh přináší pro Rybu jistotu, spolehlivost a při konfliktech se neprojevuje agresivně. Partneři si většinou rozumí nejenom po duševní stránce, ale soulad panuje i v ložnici. Pro Rybu je důležité, aby se naučila některé věci tolerovat a láska bude dlouhá.

Známé osobnosti

Daniela Šinkorová, Anthony Hopkins, Bára Nesvadbová, Mel Gibson, Vévodkyně Kate Middleton, Karel Čapek, Diane Keaton, Václav Vydra

Nákupní košík