Beran

Býk

Blíženci

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Blíženci

22.5. – 21.6.

zank Blíženci

Charakteristika

  • Latinsky: Gemini
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Vzduch
  • Temperament: Sangvinik
  • Planeta: Merkur
  • Modalita: Proměnlivá
  • Den: Středa
  • Číslo: 5

Části těla, které ovládá

Klouby, ramena, ruce, prsty na rukou, mozek, nervová a dýchací soustava.

Barvy

černá

Kameny

Křišťál, Citrín, Tygří oko, Akvamarín, Jantar

Vůně

Citrón, Máta, Orchidej, Levandule, Bergamot

Tarotová karta

Milenci

Tato karta symbolizuje lásku, ochranu vztahu vyšší mocí a spojení protikladů. Významnou roli zde hraje závratná velikost anděla, který dává milencům své požehnání. Za postavou ženy roste strom s jablkem moudrosti, který je hlídán hadem. Za mužem roste na první pohled úrodný keř. Co vznikne spojením těchto dvou postav se můžeme jen domnívat.

Milenci

Základní vlastnosti

Touha po vědění, poznávání a zkoušení. Rychlá změna nálad. Mnoho oblastí zájmů.

Povahové vlastnosti

Blíženci jsou rozpolcené neustále tikající osobnosti. Nikdy nevydrží na jednom místě nebo dlouho u jedné činnosti. Málokdy věci dotáhnou do zdárného konce, protože chtějí vyzkoušet všechno a všude. Absence času je důvodem, proč mnoho úkolů odkládají a hrnou je před sebou. Pokud se nevyřešené záležitosti kupí natolik, že je potřeba je vyřešit, Blíženci se dokáží přepnout do zvláštního módu, který v IT terminologii nejlépe vystihuje výraz “Multitasking”. Jedná se o schopnost plnit jednotlivé části úkolů tak rychle, že ostatním se to může jevit, jako že vše dělají v jeden okamžik. Tím si Blíženci dokáží vytvořit tolik potřebný čas pro další poznání neznámého. Blíženci mají představu o tom, co chtějí, ale aby se dokázali rozhodnout, co je pro ně nejlepší, stejně tak jako včelky, přelétají z květiny na květinu, aby si odnesli to nejlepší, co jim příležitost naskytla. Blíženci jsou vzdušné znamení a touha po poznání jim v životě přináší větší rozhled. V kombinaci s přirozenou inteligencí se mohou stát nebezpečnými pro ostatní, protože si s nimi dokáží pohrávat za účelem vlastního naplnění. Stejně tak, jak rychle dokáží měnit své činnosti, dokáží měnit i svou náladu. Po chvíli, kdy se od srdce bavili, se jejich výraz změní natolik, že i méně chápající pochopí rýsující se problém na obzoru. Udržet krok s Blížencem vyžaduje značné množství energie a nemáte-li dost “šťávy”, pečlivě zvažte Vaše další kroky.

Zdraví

Blíženci pro svůj neustálý pohyb potřebují hodně kyslíku a musí se umět nadechnout. Plíce jsou značně zatížené a náchylné na respirační onemocnění. Už jenom představa ležet několik dní v posteli s chřipkou Blížence znervózňuje. Když jsou nervózní tak nespí. Když nespí, tak mají málo energie, kterou k životu potřebují. Nedostatek energie je opět znervózňuje. Snadno upadnou do depresí a klidně se poohlídnou po návykových látkách. Potřebují všechno vyzkoušet a bez rozmýšlení strkají ruce i tam kde být nemají. Proto se jim úrazy nevyhýbají. Blíženci pro své zdraví, by neměli zapomínat občas si oddechnout. Za slunného dne vyrazit do přírody na procházku. Vyváženou stravu sníst v poklidu a zapomenout na karbanátek v housce. Pro Blížence je láska doktorem. 

Blíženci

Zaměstnání

Má-li se někde odehrát nečekaná, událost, Blíženec je na místě chvíli před ní a jako Novinář po cestě zpátky už ví, o čem bude psát. Při tom přemýšlí kam se opět přesunout. Ideální zaměstnání pro Blížence je spojené s pohybem, změnou a komunikativností.  Jako telefonní operátor krizového centra se uplatní, ale sedět u telefonu a nabízet pojištění ho nebaví. Práce v cestovní kanceláři a procestovat svět je nápor na partnera, který společné chvíle bude muset oželet. Blíženci nevydrží dělat dlouhou dobu stereotypní práci a nejspíše ji ani nedokončí. Za to vyřádit se v reklamní agentuře znamená pro nadřízeného spoustu nových nápad.  Málokdy dokáží vydržet v jedné firmě tak dlouho, aby se dostali na pozici, která by byla vhodná pro jejich kvality.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Blíženci

Večírek už dávno skončil, všude už jen nepořádek a muž ve znamení Blíženců má chuť vést rozhovor o složitosti neutronového urychlovače. Přesto, že ostatní vůbec netuší, o čem mluví, dokáže to vyprávět s takovou vervou, že se neubrání mu nenaslouchat. Blíženec se nerad učí z donucení, ale pokud se chce o něčem dozvědět více, informace si sám dohledá a po krátké době o tom dokáže mluvit hodiny. Blížence omezuje den se svými 24 hodinami. Většinou zakončuje den s tím, že nestihnul vše, co chtěl. Je inteligentní. To jak se dokáže přizpůsobit každému tématu, ostatní obdivují. Muž v Blížencích nesnáší teorii. Vše si potřebuje vyzkoušet v praxi. Věčná touha poznávat ho žene kupředu a ve vztahu se řídí stejnými pocity. Večeře vždy v sedm a budík o páté ho dovádí k šílenosti. Chce být nespoutaný a svůj program na dnešní den si vymyslí teď. Pokud mu jeho partnerka podlehne hned ze začátku a při společném soužití se mu ve všem podřizuje, Blíženec stejně nebude spokojený. Potřebuje ve vztahu elán, energičnost a výměnu názorů s uspokojivým řešením pro oba. Chce milovat a být milován. Jeho rozdvojená osobnost o sobě dává vědět i při společných hrátkách. Jednou chce dávat podruhé zase brát. Vzrušující představa je pro něj daleko důležitější, než samotný akt. Předehru si užívá plnými doušky a ženě dokáže zabrnkat na tu správnou strunu. Těší se na každý další večer, protože přes den ho napadne vzrušující experiment, který si chce splnit a zároveň je zajímavý pro oba. A večer? To už má vymyšlené místo, kde by se chtěl se svou partnerkou milovat následující den. Spontánnost, troška adrenalinu a touha prozkoumávat partnerčino tělo ve všech polohách, na všech místech a v každý čas je to, co blížence uspokojí. Poté, co se jeho touha naplní, odhalí svou pravou a jedinou tvář, kdy je spokojený, vděčný a s opravdovou láskou partnerku obejme. Život s ním však není jednoduchý. Do jisté míry chaotický a nejistý, vnáší do vztahu trochu nejistoty, ale za to plný nečekaných zážitků, na které se jen těžko zapomíná. Žena, která si chce muže v Blížencích udržet, musí v první řadě vědět, co on nechce.

Vztahy - muž

Žena - Blíženci

Vášnivá i chladná, milá i zuřící, obětavá i nepřístupná. Žena v Blížencích má mnoho tváří a v mžiku se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci. Stane-li se cílem jejího zájmu muž, který je dravý se zjevným chtíčem, bude si hrát na slušnou, cudnou a nezkušenou dívenku. Pokud to bude naopak muž s charakterem typicky studeného psího čumáku, začne ho svádět takovým způsobem, že možná znovu zčervená i červená knihovna. Zvědavost ženy v Blížencích nezná hranic a chce poznat co je za nimi. Tato žena je velmi společenská, těšící se na další rockový koncert a následující den se bude těšit na romantickou procházku za večerního svitu měsíce. Nebude jí dělat problém užít si strojírenský veletrh, ale ani hodiny strávené hledáním hub v lese, i když zrovna nerostou. Podobný sled událostí se ve vztahu nezmění ani po dlouhé době společného žití. Běda tomu, kdo se ji bude snažit zkrotit. Má velkou trpělivost, ale ne nekonečnou. Proto by její partner neměl být příliš usedlý. Nuda, šeď a rutiny by jí dostaly do depresí. Zároveň by partner neměl být ani příliš temperamentní. Blíženec nemá rád hádky, je schopný udělat kompromis, ale ne vždy. Po několikáté výbušné výměně názorů předvede svou další schopnost. Zmizí stejně tak rychle, jako se objevila. Pokud žena Blíženec najde partnera, který s ní dokáže udržet tempo, nenechá ho dlouho čekat, aby mu představila svoje nejtajnější fantazie. Pro svou nespoutanost potřebuje někoho, kdo zkrotí všechny její podoby najednou. V posteli, na pláži, v autě nebo třeba ve zkušební kabince. Každé nové místo ji naplňuje novou zkušeností, ale chce odcházet jako spokojený beránek a vrnět jako kočka při drbání za ouškem. Vztah s Blížencem je do jisté míry náročný. „Když do pekla, tak na pořádném koni“. Vztah plný dynamiky není pro každého, a kdo se neudrží v sedle, tomu klisnička uteče.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Při hlazení od konečků prstů přes dlaně, paže, ramena až na lícní kosti a zase hezky pomalu zpět. Blíženec se uklidní, vrní jak kočka a taje a taje a…

Svíčka Blíženci
Svíčka Blíženci

Bude to klapat?

Blíženci – Beran

Nespoutaně a bez zábran. Vždy, všude a všechno. Dobrodružství začíná. Vztah mezi Beranem a Blížencem je plný touhy poznávat jeden druhého a prozkoumat všechny možnosti života. Nuda zde nemá místo. Občasné spory se rychle přejdou a opět jeden ve druhém nalézá inspiraci. Beran ví, že Blíženec se nesmí nudit.

Blíženci – Býk

Záleží hodně na toleranci. Blíženec je velmi komplikovaný pro Býka. Býk, který stojí pevně nohama na zemi, ocení nekonečnou fantazii Blíženců v ložnici. Dokonce svůj život dokáže značně přizpůsobit životu Blížence. Po čase se však vrací zpět nohama na zem a začíná hra na pouštění draka. Podaří se Býkovi poskytnout dostatečně velký prostor a mít draka uvázaného na dostatečně dlouhém provaze, aby mohl vzlétnout až do výšin a vidět svět, vztah bude fungovat. V opačném případě Blíženec uletí a už se nevrátí.

Blíženci – Blíženci

Blíženec má příliš energie a někdy má problémy vydržet sám se sebou. Pokud si Blíženec najde Blížence, pak je o zábavu postaráno. Tolik možností, co by se všechno mohlo dělat a tak málo času. Tolik nálad a tváří. Experimentování v sexu nezná hranic. Ale jen zřídka Blíženci zatouží dělat ve stejnou dobu stejnou činnost. Chybí zde element, který by vztah korigoval a divokost je i v hádkách. Předpoklady pro dlouhotrvající vztah jsou mizivé. Pokud se blíženci přesto dokáží sjednotit, nic je nezastaví.

Blíženci – Rak

Blíženec vyžaduje akci a na romantiku není čas. Rak potřebuje spoustu citů a v posteli je romantika s nekonečnou předehrou velmi důležitá. Ne že by Blíženec neuměl být také romantik, ostatně zkusit se musí všechno, ale jakýkoliv stereotyp jej unaví. Bude-li chtít mít Rak s Blížencem hezký partnerský vztah, nejspíše mu bude muset pořídit svěrací kazajku. Pokud někdo přijde a vysvobodí svázaného Blížence, nebo se rozváže sám, Rakovi nestihne ani zamávat na rozloučenou.

Blíženci – Lev

Co se škádlívá, rádo se mívá. Vztah plný dobrodružství, kde nejsou hranice. Lví srdce je pro Blížence otevřené kdykoliv a kdekoliv. Nebrání se ničemu novému a rád sdílí své zážitky. Hravost a chuť experimentovat přináší postelovým hrátkám nový možnosti. O nudě ve vztahu Blížence se Lvem nemůže být řeč. Blíženec je hodně citlivý na omezování své volnosti a Lev je zase hodně žárlivý. Pokud se Lev dokáže ovládat a přenést se přes svou negativní vlastnost, Blíženec mu bude věrný a vztahu nic bránit nebude ani v budoucnu.  

Blíženci – Panna

Pro Blížence se může zdát trochu tajemná Panna zajímavá. Velmi aktivní Blíženec později začne mít pocit, že ho introvertní Panna spíše brzdí v rozletu. Ona nebude mít příliš pochopení pro spontánní nápady, protože potřebuje mít vše dokonale zorganizované a naplánované. Vše má svůj čas a řád. To zase nedokáže pochopit Blíženec. Opačné póly se přitahuji, ale v tomto případě jsou vyhlídky spíše mizivé.

Blíženci – Váhy

Ještě spolu nepromluvili a jiskřička už přeskočila. Blíženec a Váha se přitahují jako silné magnety. Ze začátku trochu zdrženlivá Váha má obavy, ale zanedlouho dá lásce volný průchod. Dynamický Blíženec má značné výkyvy nálad. Váha je ta, kdo dokáže narovnat jeho vnitřní neklid a přesto mu poskytnout dostatek svobody. Ve vztahu se navzájem doplňují, nacházejí v sobě inspiraci a nuda tu nemá místo. Někdy i divoké erotické představy mají téměř shodné. Blíženec Vahám pomůže si realizovat i ty nejtajnější přání. Tento pár je trefa do černého.

Blíženci – Štír

Velká prvotní přitažlivost. Tajemství, které v sobě Štír skrývá, nenechá Blížence chladným. Krátký románek si díky své představivosti užijí dokonale oba. Později Blíženec zjistí, že žárlivý Štír si dělá nároky na jeho svobodu a Štír pro mnohokrát zraněné city dokáže použít svůj bodec. Životní priority Štíra a Blížence se neslučují s dlouhotrvajícím vztahem bez hádek.

Blíženci – Střelec

Střelec a Blíženec jsou protichůdná znamení a při tom mají tolik společného. Chtějí poznávat, chtějí neustálou změnu, chtějí mít krásný domov a chtějí být stále ve světě. Blíženec se v porovnání se Střelcem drží při zemi, ale střelec ho dokáže zlákat k ještě větším úletům. Adrenalin a dobrodružství je společným zážitkem. Za zavřenými dveřmi ložnice si Blíženec realizuje své fantazie, aniž by si všiml, že jsou to fantazie, které už předem Střelec navodil.  Oba jsou spokojení. Střelec poskytne Blíženci tolik prostoru, kolik si bude přát. Při tom si ani nevšimne, že ho drží pevně ve svých rukách. I takto může fungovat krásný vztah.

Blíženci – Kozoroh

Celkem tvrdohlavý Kozoroh. Blíženci nadá s klidem spát to, že by se ho mohl pokusit změnit. Radost z vítězství si zaslouží obdiv a s klidným svědomím se do románku pustí. Blíženec hned první noc vezme Kozoroha na cestu okolo světa. A hle, Kozoroh se ráno usmívá tak, jako nikdy před tím. V tu chvíli dokáže dělat věci, které by nikdy nedělal a sám neví, kde se v něm vzalo tolik tolerantnosti. Po delším trvání vztahu se obvykle původní vlastnosti vracejí na své místo a Blíženec s Kozorohem si přestávají rozumět. To ale není pravidlem, svou budoucnost mají oba jen ve svých rukách.

Blíženci – Vodnář

Toulat se přes den přírodou a večer si pořádně zařádit. Krásně strávený den, který si nejspíše dopřeje právě seznámený Vodnář s Blížencem. Fantazie Vodnáře se stává inspirací už pro tolik nápaditého Blížence. Hledání nových radostí v intimním životě naplňuje oba dva. Ve společném životě se spory určitě objeví, už jen pro jejich temperament, ale dokáží se přes ně přenést. I kdyby vztah nevydržel, přátelství zůstane. Možná i s výhodami.

Blíženci – Ryby

Snadno zranitelná Ryba není nic pro Blížence, který chce poznávat, zažívat dobrodružství a riskovat. Krátký románek prožijí, aby zjistily, že chtějí úplně něco jiného. Ryba by se musela zcela změnit, nebo znova narodit v jiný čas, aby tento vztah fungoval. Protiklady se přitahují, ale v tomto případě, pro zachování harmonie, je potřeba udělat daleko víc než jen ústupek.

Známé osobnosti

Helena Růžičková, Bob Dylan, Libuše Šafránková, Clint Eastwood, Marilyn Monroe, Jiří Langmajer, Královna Viktorie, Karel Šíp

Nákupní košík