Beran

Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Beran

21.3. – 20.4.

Charakteristika

  • Latinsky: Aries
  • Polarita: Mužská
  • Živel: Oheň
  • Temperament: Cholerik
  • Planeta: Mars
  • Modalita: Kardinální
  • Den: Úterý
  • Číslo: 9

Části těla, které ovládá

Hlava, svaly, chrupavky, šlachy, zuby, červené krvinky, uši.

Barvy

Kameny

Diamant, Jaspis, Karneol, Ametyst, Turmalín

Vůně

Skořice, Bergamot, Černý pepř, Hřebíček, Jasmín

Tarotová karta

Císař

Tato karta vyobrazuje silného muže v brnění, sedícího na kamenném trůnu. Vládne sice tvrdě, ale zato moudře a spravedlivě. Je ztvárněním moci, pevné vůle a umění vypořádat se s problémy. Cestou k vytyčeným cílům kráčí sebejistě a logicky. Zlaté doplňky na pozadí dotvářejí obraz značného úspěchu.

Císař

Základní vlastnosti

Tvrdohlavost, neústupnost a průbojnost je zřejmá. Za každých okolností dostatek enrgie. Neustálý pohyb a nevypočitatelnost jsou předpokladem pro adrenalin, zážitek a dobrodružství.

Povahové vlastnosti

Slunce už nabírá na síle. Příroda se opět probouzí k životu. Je tu první jarní den a s ním první znamení zvěrokruhu Beran. Jejich vnitřní energie se stává hnacím motorem pro lidi v blízkém okolí. Berani životem nekličkují, ale jdou si přímou cestou za svým cílem. Pokud jim stojí v cestě překážka nebo narazí na problém, nebudou zvažovat různá řešení, ale pokusí se rovnou prorazit. Nedělají kompromisy a v cíli bývají první. Lehkost, s kterou dosáhnou vítězství je často vykoupena zanechanou spouští. Berani při rozhovoru nechodí okolo horké kaše. Své pocity i myšlenky vyjádří okamžitě a je jim jedno, co si ostatní myslí. V kombinaci se svou tvrdohlavostí by se měli raději vyhnout diplomatickým jednáním. V běžném životě nemají rádi nudu, vyhledávají adrenalinové zážitky a strach je pro ně cizí slovo. Život berana je plný zvratů a nečekaných rozhodnutí. Beran může snadno dopadnout na dno, kde nasbírá zkušenosti a zamíří zpět vzhůru. 

Zdraví

Beran ve svém životě uplatňuje svou tvrdou hlavu, na kterou také hodně trpí. Časté bolesti hlavy nebo migrény nejsou výjimkou. Beran je velký dříč a nedopřává svému tělu dostatečný prostor pro odpočinek a relaxaci. V životě se snaží prorazit jako první. Předběhnout ostatní je vždy výzva. Bohužel ne vždy vyhrávají závod s časem a snadno se dostávají do depresí, které podporují vysoký krevní tlak. Beran svou rychlostí také na sebe přitahuje různé nehody. Svou vitalitu by mohl podpořit vyváženou stravou bohatou na bílkoviny. Důležité je také starat se o zuby a nepodceňovat záněty. Přínosem pro zdraví Berana je i pohyb na čerstvém vzduchu.

Beran

Zaměstnání

Průkopník slepých uliček bývá Beran. Cesty, které by ostatní zavrhli hned na začátku, jsou pro něj novou výzvou. Díky svému optimismu se do složitého úkolu vrhá po hlavě. I když se to stokrát nepodaří, nakonec se úspěch dostaví. Beran nesnáší přesný časový rozvrh a stereotypní činnosti. Dobře placená práce, která ho bude bavit, by neměla vyžadovat příliš mnoho trpělivosti. Umí pracovat samostatně a jako podnikatel v různých řemeslech se snadno uplatní. Sedne mu i práce profesionálního sportovce, vojáka nebo třeba záchranáře.  

Vztahy, láska, erotika

Muž - Beran

Beran má nejvíce energie ze všech znamení. Oblečen ve stylu nedbalé elegance kráčí za svým cílem. Daleko více mu záleží na jeho zevnějšku, než mít doma dokonale uklizeno. Jeho dominantní povaha vzbuzuje u ostatních respekt. Při seznámení a posezení u sklenice vína, nikdy nedá najevo, jak schůzka dopadne. Pokud Beran začne o někoho jevit zájem, určitě se nespokojí s odpovědí: “potřebuji čas na rozmyšlenou”.  Beran je ten, kdo ve vztahu určuje směr a stejné je to i při společných radovánkách. Rád si plní nejtajnější fantazie a je ochotný splnit touhy i partnerce. Vzrušuje ho představa zajímavých míst, v jakoukoliv dobu s odpovědí ANO. Stejně jako si chce brát, nedělá mu problém se naučit i dávat. Díky těmto vlastnostem je pro partnerku odměnou silný pocit bezpečí.

Vztahy - muž

Žena - Beran

Silueta ženy tohoto znamení má jen výjimečně tabulkové proporce. S líčením to nepřehání, spoléhá na svou přirozenou krásu. Pozornost okolí si získává svou svůdnou chůzí oděná v lehce vyzývavém oblečením. Pod chladným výrazem se ukrývá velká romantička, pro kterou má láska podstatný význam. Má výborné herecké schopnosti a dokáže zamotat hlavu nejednomu partnerovi. Chvilku svolná a za chvíli nepřístupná. Žena Beran si večeři při svíčkách s někým, kdo ji obdivuje, dokonale vychutná. Malý dárek zajisté potěší každou ženu tohoto znamení. Většinou je hodně sebevědomá, ale může mít strach z neúspěchu. Správné lichotky jí pomůžou zbavit se posledních obav. Žena ve znamení Berana drží pevně v rukou iniciativu ve vztahu i při intimnostech a je důležité, aby se její touhy vyplnily.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Zajíždět prsty do vlasů. Jemné kousnutí do ucha nebo hlazení od krku, přes ramena až dolů na záda přesouvá berany do úplně jiného světa.

Svíčka Beran
Svíčka Beran

Bude to klapat?

Beran – Beran

Začátek vztahu je plný vášně a vzrušujícího temperamentu. Pro tvrdohlavost Beranů po delší době může docházet ke konfliktům, ale postelové usmíření vztah znovu oživí. Úplná harmonie převládat nikdy nebude. Mají-li Berani společný cíl a dokáží se tolerovat, vztah bude dynamický a dokáže vydržet dlouho.

Beran – Býk

Impulsivní Beran a rozvážný Býk. Na první pohled se zdají být rozdílní. Při spojení jejich vlastností, kdy Beran lehce zvolní a Býk zase přidá, vznikne zajímavý vztah, který může celkem dobře fungovat. Je důležité, aby býk pochopil, že Beran je zde hlava rodiny. Pokud se bude Beran cítit až příliš omezen, jeho zájem opadne.

Beran – Blíženci

Nespoutaně a bez zábran. Vždy, všude a všechno. Dobrodružství začíná. Vztah mezi Beranem a Blížencem je plný touhy poznávat jeden druhého a prozkoumat všechny možnosti života. Nuda zde nemá místo. Občasné spory se rychle přejdou a opět jeden ve druhém nalézá inspiraci. Beran ví, že Blíženec se nesmí nudit.

Beran – Rak

Mnoho citů, které Rak potřebuje, Beran neumí dát. Protiklady se přitahují a krátký románek může být příjemný, ale jako láska na celý život to nevypadá. Silná počáteční přitažlivost rychle vymizí a začínají se objevovat nepřekonatelné hádky kvůli maličkostem.

Beran – Lev

Pokud Beran a Lev pochopí, že nejsou soupeři, ale partneři, rýsuje se zajímavý vztah. Ani jeden se nechce podřizovat, proto musí respektovat jeden druhého. Oba milují humor, a pokud si vytyčí společný cíl, hravě ho dosáhnou. Tomuto vztahu jsou hvězdy nakloněny.

Beran – Panna

Oba jsou tak jiní a navzájem se chtějí prozkoumat. Uneseni láskou se snadno druhému přizpůsobují a zažívají krásné společné chvíle. Postupem času se jejich vlastnosti projevují stále silněji. Beran chce nespoutanost a Panna ho chce mít pod kontrolou. Tento vztah málokdy vydrží.

Beran – Váhy

Nerozhodné Váhy a Beran, který má hned jasno. Dva protiklady a dvě možnosti. Buď své síly propojí a mezi partnery vznikne pouto, kdy Beran rozhodne za Váhu a Váha zas Berana nasměruje správným směrem. Nebo k sobě brzy pocítí nenávist. Pokud si rozumí, spokojenost vládne i v posteli.

Beran – Štír

Oba chtějí držet otěže vztahu ve svých rukách. Oba chtějí řídit. Oba jsou ovládány sexuálními pudy. Spojí-li se jejich energie, široké okolí tu noc spát nejspíše nebude, ale dlouhodobý vztah pro jejich neústupnost předpokládat nelze.

Beran  – Střelec

Oba dva mají rádi svobodu, nové zážitky, dobrodružství a chtějí stát u kormidla. Kdyby Beran i Střelec polovinu své energie rozdali, pořád jim zbyde dost. V životě potřebují pohyb, a pokud jsou fyzicky uspokojení, dobrá nálada převládá i ve vztahu. Důležité je si navzájem poskytnout dostatek svobody, jinak vznikají hádky a konflikty. I když oni už vědí, jak se zase udobřit.

Beran – Kozoroh

Žádný krátký románek. Beran s Kozorohem mají dobré předpoklady pro dlouhodobý vztah, nebo manželství. Při seznámení je důležité se více poznat a nehledět na první dojem. Musí se vzájemně respektovat, aby dokázali předcházet zbytečným hádkám, a vztah bude harmonický.

Beran  – Vodnář

Beran je ten, kdo udává vztahu směr a Vodnář je spokojen. Měli by si dávat pozor na nevěru, protože k ní mají sklony oba dva. Pro Berana je největší výzvou, pochopit city Vodnáře. Poté se vztah snadno změní v nikdy nekončící manželství.  

Beran – Ryby

Ryba hledá ochranu a Beran ji poskytne. Čím více je Ryba slabší, tím je Beran silnější. Ryba hledá někoho, kdo se o ni postará. A Beranovi se líbí, když je bezbranná. Přesto že se Ryba tváří nevinně, dokáže Berana překvapit pozitivně. Je to trochu vztah z rozumu, ale dokáže vydržet hodně dlouho, pokud se Beran přenese přes svůj egoismus.

Známé osobnosti

Lucie Bílá, Steven Seagal, Jitka Čvančarová, Jackie Chan, Victoria Beckham, Vlasta Burian, Sarah Jessica Parker, Karel Kryl

Nákupní košík