O nás

Boubínská světýlka

Svíčky pro rodinu a přátelé  vyrábíme už řadu let. Je to náš velký koníček, kterému věnujeme téměř všechen volný čas. Protože se setkáváme s kladnými ohlasy, rozhodli jsme se udělat další krok a nabídnout svíčky i Vám. Naše produkty vyrábíme ručně. Svíček a nápadů máme v zásobě hodně, ale protože jejich výroba a následné testování je časově náročné, budou se nové produkty objevovat postupně. Způsob ruční výroby svíček se nám líbí tak jak ho děláme a není našim cílem vydělat na průmyslové stroje chrlící tisíce svíček denně. Takový produkt může posloužit jako zdroj světla, ale pro nás je bezduchý. Tak jako chceme aby naše výrobky měli svoje kouzlo a vyzářená energie měla sílu, počítáme s tím, že tuto energii musíme do svíček i vložit. Jestliže po nás bude chtít někdo zakázku, čítající tisíce kusů, dopředu říkáme ne, tohle nás nenaplňuje. I když se jedná o ruční výrobu, je potřeba mít technické zázemí. Přestože disponujeme váhami s přesností na tisíciny gramu, bohužel nejsme schopni zabezbečit vždy stoprocentní shodnost odstínu barev. Fotografie pořízené k výrobkům si také děláme sami a jejich barevná shodnost se může lišit podle světelných podmínek při focení. Sami jsme perfekcionalisti, pořád se nám něco nelíbí a dokud nenarazíme na limity, je co vylepšovat. Některé svíčky vyžadují větší podložku, protože se u nich může projevit nadměrná stékavost vosku. Tento problém jsme řešily a stále řešíme s pomocí nových technologií. Ale jak vyplívá i z historických nauk o výrobě svíček, pokud je svíčka tvarově složitá, navíc v kombinaci s fyzikou a prouděním vzduchu, se nikdy nemusí povést zamezit stékání vosku úplně. I v tomto úskalí se vracíme ke kořenům a dáváme za pravdu. V podstatě jsme dospěli k závěru, chceš-li svíčku zapálit a nechat celou vyhořet, kup si ji ve tvaru válce namočeného v barvě samozřejmě od konkurence. My chceme po svíčkách aby žily svým vlastním životem. Stékající vosk nám připomíná historii, kdy u těchto světélek vznikala díla velikánů dnešní doby. Pokud ji budete chtít použít k rituálním účelům, je žádoucí aby za sebou zanechala stopu. Budeme rádi, když nám napíšete, zda svíčka splnila vaše očekávání nebo že se výsledný efekt nedostavil a my měli námět na další vylepšení.

Boubínská světýlka

Boubínská světýlka. Jméno těchto stránek není jen název. Je to záměrné spojení dvou slov. Boubín je pro nás významný vrchol Šumavy, je to hora, která na nás dohlížela při cestě do školy. Hora, kterou vídáme každý den. V tomto prostředí jsme se rozhodli zůstat. Prostředí je to krásné, ale většinou drsné k pohodlnému životu a proto potřebujeme vždy nějaký záchytný bod, na který se můžeme těšit. Bod který představuje další radost ze života. Světýlko naděje, které v zimě i zahřeje.

Logo

Boubínská světýlka

Logo, symbol který Vás provází těmito stránkami až po zapálení svíčky. Je to spojení naší práce s přírodou. Tak, jako vkládáme energii získanou ze zdejšího prostředí, do našich produktů má i naše logo svůj význam. Modrá ranní obloha, které se nemůžeme dotknout, sebou nese trochu tajemna a je prvním zdrojem energie a je symbolem pro vzduch. Modrá symbolizuje i životadárnou vodu zde padající z nebe, která se na povrch ze země dere divokými potůčky.  Převládající spodní zelená část loga znázorňuje všudypřítomnou zelenou vegetaci, ktreá je symbolem života a země. Tyto živly od sebe odděluje silueta hory Boubína. Plamínek svíčky na jeho vrcholu je energií světla čerpanou z pevných a neměných základů. A proč zrovna sovička? Sova má mnoho pozitivních významů a pro každého představuje trošku něco jiného. Tajemství naší sovičky, která nám přinesla štěstí, zůstane utajeno, abychom její kouzlo neztratili.

Nákupní košík