Beran

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Štír

24.10. – 22.11.

Štír znak

Charakteristika

  • Latinsky: Scorpio
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Voda
  • Temperament: Flegmatik
  • Planeta: Pluto
  • Modalita: Pevná
  • Den: Úterý
  • Číslo: 9

Části těla, které ovládá

Pánevní oblast, žlučník, červené krvinky, pohlavní a vylučovací orgány.

Barvy

Kameny

Ametyst, Hematit, Opál, Rubín, Obsidián

Vůně

Hyacint, Jasmín, Ylang – Ylang, Myrha

Tarotová karta

Smrt

Samotný název této karty nahání hrůzu. V hlavě zní ještě dlouho po vyslovení a na těle se ježí chlupy. Navzdory prvotnímu dojmu, je tato karta spíše pozitivního charakteru. Hlavní postavou je černý jezdec na bílém koni. Za ním zůstává spoušť a zkáza, ale před ním je vidět vycházející slunce. Tato karta symbolizuje změny k dobrému, ke kterým si ale dotyčný musel dojít nesnadnou cestou a přinést mnoho obětí. Dvě děti klečící před jezdcem znamejí pokoru k sobě samým za projevenou vůli a sílu opustit to, co nepřálo dalšímu vývoji.

Smrt

Základní vlastnosti

Štír je znamení sexu a smrti. Miluje tajemno, odhaluje tajemství druhých a nesnáší povrchnost.

Povahové vlastnosti

Nejtajemnější ze všech znamení je Štír. Empatie a emoce. To jsou vlastnosti, které štíra ovládají a které on dokáže využít. Schopnost vcítit se do ostatních a nahlédnout až do jejich nitra, je nejvíce rozvinutá právě u Štíra, a to ho činí do jisté míry i nebezpečným, ale sám se otevře jen málokdy. Pro své nejbližší a přátele nepředstavuje žádnou hrozbu, naopak pokud se mu někdo svěří, dokáže tajemství zachovat. Své schopnosti dokáže i zneužít ke svým manipulativním praktikám. Symbol smrti u Štíra vyjadřuje způsob jeho růstu. Štír je podzimní znamení. Stejně tak jako vegetace před zimou musí odumřít, aby země načerpala přes zimu nové živiny, musí se Štír pro svůj další růst odpoutat od starých záležitostí. Neochota přijímat nové změny brzdí Štíra v dalším vývoji. Lidé v tomto znamení jsou velmi vášniví. Sex je dalším aspektem, který pro Štíra představuje hluboké emocionální spojení a sílu energie, jenž dokáže zabezpečit příchod nové generace. Důležitou součástí života Štíra je domov, který představuje bezpečný úkryt. Odlehlé místo s nedalekým rybníkem je krásná představa.

Zdraví

Štíři jsou vybaveni darem odolávat nemocem. Často se dožívají vysokého věku. Přesto by si měli na některé oblasti života dávat pozor. Pro jejich aktivní intimní život je zde větší riziko pohlavních chorob a ženy hůře snášejí své dny. Životní energie Štíra potřebuje proudit bez zábran. Aktivní sportování může posloužit jako dobrý ventil. V opačném případě se Štír podobá tlakovému hrnci a mohou nastoupit deprese a libido přestává existovat. Štír je senzitivní na celou pánevní oblast a vyhřívaná sedadla v zimě nejsou na škodu.

Znamení Štír

Zaměstnání

Být na svou práci hrdý. Štír se klidně chopí těžké fyzické práce, jen pro to aby se poplácal po rameni. Svou prací prezentuje sám sebe a stojí si za ní. Pro svou touhu mít moc nad ostatními se mnohdy uplatňuje ve zdravotnictví. Chirurgie, nebo gynekologie je pro něj vhodná volba. Rád nahlédne do druhých lidí. Ať už jako psycholog, nebo patolog. Zatouží-li Štír po větším nebezpečí, pak se nejspíše přidá k policii, vězeňské službě, nebo vstoupí do armády. Štír má záběr veliký a v životě se neztratí.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Štír

Sympatický, vypadající spíše chladně, je Muž narozen ve Štíru. Na první pohled celkem nezajímavý, ale cosi v sobě skrývá. Je to zvědavost žen, které o něj jeví zájem a chtějí tajemství poznat? Přírodní zákony jsou mu bližší, než chemické továrny na krásu. Elegance, čistota a upravenost je mu bližší, než použít pánský parfém s feromony. Jeho povaha je hodně složitá a nečitelná. Možnost Štíra poznávat ho činní atraktivním. Schůzka s ním, znamená setkat se s jeho nekonečnou energičností, dobrou náladou a zažít zdravý strach z toho, kam bude směrovat své další a nevypočitatelné kroky. Schůzku naplánuje, připraví do posledního detailu a maličkost, která nebude podle jeho představ, ho dokáže vykolejit. V tuto chvíli případnou kritiku ponese velmi těžce a může se urazit. Nesnáší, pokud si sním někdo jen tak pohrává. Zkušenost z odmítnutí je pro něho špatný zážitek a opět mohou následovat nevypočitatelné kroky. Na druhou stránku neočekává první večer také první společnou noc. Touží po vzájemném poznávání a chce mít pocit, že se mu partnerka odevzdává. Dokáže se rychle zamilovat a láska ve vztahu je pro něj důležitá. Žena od Štíra nemůže očekávat, že se vzdá svých přátel, ale pokud Štír oznámí, že jde kamarády navštívit, tak za nimi také jde a ona nemusí mít obavy z nevěry. Pokud je žena svolná udělat poslední krok a podělit se o svoje tělo, už by v tuto chvíli měla vědět, že to nebude romantická noc při svíčkách, kdy on plní poslušně jedno přání za druhým a letmými doteky ji bude vzrušovat. Bude to trochu jiná noc. Noc, kde převládá cit. Cit nadřazenosti. Touha ukázat, kdo je tady pán. Muž ve Štíru je ten, kdo sfoukne svíčky a rozsvítí červené světlo. Světlo vyvolávající jistou dávkou chtíče, vzrušení a agrese. Světlo, při kterém si žena všimne kožených pout. Světlo, na které si vzpomene, když se začala trochu bát. Je bezbranná. Štír je ten, kdo světlo zhasne… Začíná vycházet slunce nad obzorem. Štír jde vařit kávu, zatímco ona sedí na kraji postele a má nepřítomný výraz. Poprvé v životě je spokojená…

Boubínská světýlka radí: Máte-li strach z puchýřku, nezahrávejte si s ohněm.

Vztahy - muž

Žena - Štír

Aktivní, energická a ví, co chce. Ženu narozenou ve znamení Štíra hned tak něco nezaskočí. Její energie, která se zdá být nekonečná, ji pohání vpřed, dokud nedosáhne svého cíle. Má ráda krásné drahé boty a botník, ve kterém se ostatní bez mapy ztratí. Než se s někým seznámí, dokáže ho velmi dobře odhadnout. Žena Štír je ve všech směrech opatrná, možná s výjimkou financí. V kolektivu je oblíbená a ostatní znají její spolehlivost. Její přirozený temperament zapůsobí na budoucího partnera. Pokud by byl stále chladný, při pohledu z očí do očí spatří kouzelné jiskřičky, kterým lze jen těžko odolat a bude toužit je spatřit zas. Žena ve Štíru v mládí dokáže oddělit lásku a sex. Rychle získává nové zkušenost, které v budoucnu uplatní. Postupem času se stává opatrnější a láska začíná hrát důležitou roli. Na partnera neklade už tak přehnané požadavky. Má-li žena ve Štíru chuť se věnovat intimním hrátkám, zašeptá partnerovi do ucha taková neodolatelná slova, že on ztrácí půdu pod nohama. Ona otevírá dveře do ložnice. Obrovská postel podle jejích představ, skoro až nekonečná, čeká na další příběh. Partnera zavede tam, kde ho chce mít. Umí si říct, po čem touží a co se jí líbí. Nebrání se experimentovat a potřebuje uvolnit nahromaděnou energii. Kreativitu a plnokrevnost teď očekává i od partnera. Právě netouží po klidné oáze, ale ani se nacházet poblíž sopky, kde hrozí zemětřesení. Chce být dravou horskou říčkou, do které se potůček vlévá. Chce, aby se jejich peřeje na své dlouhé cestě dokonale prolínaly. Chvilku pod hladinou a delší dobu nad hladinou a chce to všechno pozorovat. Ráda dá a ráda si vezme. Další společná hodinka by klidně mohla mít 69 minut. Propojení a harmonie na konci udělá Ženu ve Štíru šťastnou. Ta je pak ve vztahu schopná občas i ustoupit a zabezpečit skvělou fungující rodinu i domácnost. Naopak žárlivost, nebo pocit zrady, ji rozpálí úplně jiným způsobem, než by si partner přál.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Senzitivní je celá pokožka, ale u Štíra je hlavní pohlavní orgán.

Svíčka Štír
Svíčka Štír

Bude to klapat?

Štír – Beran

Oba chtějí držet otěže vztahu ve svých rukách. Oba chtějí řídit. Oba jsou ovládány sexuálními pudy. Spojí-li se jejich energie, široké okolí tu noc spát nejspíše nebude, ale dlouhodobý vztah pro jejich neústupnost předpokládat nelze.

Štír – Býk

Býk se Štírem se přitahují jako magnety. Nejvíce je spojuje fyzická touha. V ložnici se doplňují a navzájem si dokáží splnit i tajné touhy. Jeden druhého chtějí vlastnit. Štír v Býkovi vidí jistotu, proto ho příliš neomezuje a nežárlí na něj. V tomto vztahu je lepší konfliktům předcházet. Běsnící Býk nebo zákeřný Štír krásnou budoucnost nepřinese. Pro partnery je důležitá spolupráce a naučit se odpouštět. Pak už nic nebrání společné cestě životem.

Štír – Blíženci

Velká prvotní přitažlivost. Tajemství, které v sobě Štír skrývá, nenechá Blížence chladným. Krátký románek si díky své představivosti užijí dokonale oba. Později Blíženec zjistí, že žárlivý Štír si dělá nároky na jeho svobodu a Štír pro mnohokrát zraněné city dokáže použít svůj bodec. Životní priority Štíra a Blížence se neslučují s dlouhotrvajícím vztahem bez hádek.

Štír – Rak

Štír Raka osloví jako první. Empatie, city a sex je to co je od první chvíle spojuje. Rak konečně našel někoho, kdo mu poskytne takovou oporu, kterou potřebuje. V životě se dokážou doplňovat a rozumí si v ložnici, kde se může občas vyskytnout problém. Štír je někdy schopen zajít až do extrému, který se Rakovi líbit nebude. Další potíže mohou vzniknout ve chvíli, kdy Rak dá Štírovi sebemenší důvod k žárlivosti. Žádný vztah není úplně ideální a občasné neshody mezi Štírem a Rakem se dají překonat.

Štír – Lev

Spontánní seznámení, neodolatelná touha, divoká noc. Štíra a Lva spojují jejich pudy. Náhodné střetnutí, občasné setkání nebo tajní milenci. V těchto případech si společné chvíle vychutnají do poslední kapky. Společná budoucnost zalitá světlem bohužel není. Štír se neustále snaží nahlížet do myšlenek Lva, který se před ním o to více uzavírá. Oba jsou dominantní a v tomto případě i neústupní. Obdiv Lev potřebuje, ale postupem doby už vyhasnul…

Štír – Panna

Když Štír potká Pannu, zdá se mu zajímavá. Chce se jí dostat pod kůži. A taky dostane. Tisíce slov, desítky činů, jen pro to, aby ji získal. Přesto, že jsou rozdílní, Panna na chvíli uvěří a nechá se zlákat. Možná, že bude nemile překvapená. Možná, že se jí bude líbit společná noc. Zatím co ona už zná jeho tajemství, on si stále připadá, že má navrch a snaží se dál si ji podmanit. Ani netuší, že ho má v hrsti Panna už dávno.  Vzájemné kompromisy, znamenají vzájemný tolerování a společný život.

Štír – Váhy

Štír si chce Váhu podmanit a Váha ho vrací zpět na své místo. Touha, která vzniká mezi Štírem a Váhou vzbuzuje vášeň, kterou chtějí oba zakusit. A oni ji zkusí. Zjistí, že si rozumí i v tomto směru. Vzdušné znamení Váhy potřebuje prostor, který se Štír snaží zmenšit. Váha se nedá. Štír dělá rychlá rozhodnutí, které se Váha snaží stíhat, ale nedaří se jí to tak, jak by si představovala. Na první pohled vypadající boj, je ve skutečnosti neustálé doplňování se navzájem. Tomuto vztahu svítí hvězdičky na cestu.

Štír – Štír

Dva silní a vypočítaví jedinci. Zahledí si do očí a lehce se pousmějí. Stojí proti sobě dva sexuální predátoři Štír a Štír. Začíná souboj vůdců. Tato noc bude nezapomenutelná. Když se ráno probudí, pohlédnou do zrcadla. Modřiny, kousance a stopy, které zanechaly kožené pouta, začínají trochu svědět. Oni ví, že spolu žít nemohou. Opět se zadívají do očí. „Tak za měsíc?“

Štír – Střelec

Fyzická přitažlivost mezi Štírem a Střelcem vzniká hned od prvního seznámení. Střelec má mnoho vtipných příhod ze života. Štír si je rád vyslechne a společně se zasmějí. Zjistí, že si rozumí i v ostatních oblastech života. Nuda v tomto vztahu nemá místo a už vůbec ne v posteli. Pokud si bude Štír se Střelcem důvěřovat, vypadá to na slibnou budoucnost.

Štír – Kozoroh

Jeden druhému se zdá natolik zajímavý, že dokáží ustoupit ze svých požadavků. Spojí své cesty a nenápadné rozepře přecházejí. Jakoby je neviděli, nebo je nechtějí vidět. Přesto si je schovají na pozdější příležitost. Sexuální fantazie si dokáží navzájem vyplnit. Pro harmonický vztah stačí málo. Kozoroh si musí uvědomit, že výčitky Štíra jsou v podstatě komplimenty. V životě se dokáží doplňovat a své touhy naplňovat. Hvězdy tomuto páru přejí spokojenou budoucnost.

Štír – Vodnář

Zalíbí-li se Vodnář Štírovi, pak Štír udělá vše pro to, aby ho získal. Vodnář se bude cítit jako v bavlnce, když uvidí, co všechno mu Štír dokáže nabídnout a pomalu se mu odevzdává a láska začíná být veliká. V posteli je Vodnář překvapen, co všechno lze zažít na vlastní kůži. Jenomže Štír je nenasytný a chce stále více. I když už se kolem Vodnáře zcela ovinul, chtěl by ho vlastnit a mít jen sám pro sebe. V tu chvíli vznikají hádky, žárlivé scény a Štír se neštítí ani podlostí. Láska na jednu noc, může být krásný zážitek, ale na svatbu v kostele to nevypadá.

Štír – Ryby

V tomto vztahu se Štír nenásilně překonává a dokáže nemít sex na prvním místě svého žebříčku. Tolik důležité emoce Ryby pochopí Štír hlouběji, než by sama čekala. Vztah není zde založen na rozumu, ale na fyzické a duševní přitažlivosti a má předpoklady, že si oba partneři budou rozumět. Komplikované znamení Ryby a Štíra vytvoří nekomplikovaný a sehraný vztah, kde bude mít slovo pochopení úplně jiný rozměr.

Známé osobnosti

Alice Bendová, Leonardo DiCaprio, Helena Zeťová, Diego Maradona, Julia Roberts, Daniel Landa, Demi Moore, Miroslav Krobot

Nákupní košík