Beran

Býk

Býk

Blíženci

Rak

Lev

Panna

Váhy

Štír

Střelec

Kozoroh

Vodnář

Ryby

Býk

21.4. – 21.5.

Charakteristika

  • Latinsky: Taurus
  • Polarita: Ženská
  • Živel: Země
  • Temperament: Melancholik
  • Planeta: Venuše
  • Modalita: Pevná
  • Den: Pátek
  • Číslo: 6

Části těla, které ovládá

Krk, hrdlo, hrtan, štítná žláza, pohlavní orgány, horní část páteře a kůže.

Barvy

růžová

Kameny

Safír, Růženín, Citrín, Korál, Aventurín

Vůně

Jasmín, Šalvěj, Růže, Zimolez, Levandule

Tarotová karta

Velekněz

Nejdůležitějším vyobrazením na této kartě jsou dva šedé sloupy v pozadí, které značí rovnováhu a jednotu. Velekněz má u nohou vyobrazeny dva klíče a mučedníky. Je ztělesněním vyšší duchovní moudrosti a rádce, který vždy dokáže najít východisko. Je to velmi dobrý přítel, který dokáže ostatní nasměrovat na správnou cestu.

Velekněz

Základní vlastnosti

Touha po lásce, rodině a klidu. Tendence k materialismu a někdy přehnané šetření. Pomalý, přesto dochvilný. Stojí pevně nohama na zemi.

Povahové vlastnosti

Vládnoucí planeta Býků je bohyně lásky Venuše, která je zároveň symbolem hojnosti a peněz. Lidé ve znamení Býka stojí pevně nohama na zemi, a pokud ztratí hlavu v oblacích, bývá to jen na krátkou dobu. Býk se rád obklopuje hezkými věcmi a shromažďuje materiál, který považuje v životě za důležitý. Rád si vychutná dobré jídlo nebo si dopřeje luxusní dovolenou, kde nejlépe zrelaxuje. Své cíle si určí s jistou rozvážností a následně je rozhodnutý si je splnit. Má skvělou intuici, ale občas si málo důvěřuje. V tuto chvíli je žádoucí podpora nejbližšího okolí. Býk na sebe klade někdy až příliš velké nároky. Pokud se mu delší dobu nedaří nebo má strach o svůj majetek, snadno může upadnout do deprese. O své zážitky se dokáže dělit a rozmazlovat partnera mu není cizí. Na druhou stránku vyžaduje klid, jistotu a bezpečí. Je-li tato harmonie narušena, může se stát sobeckým. V případě, že je Býk do něčeho tlačen, dokáže si k tomu velmi rychle vypěstovat odpor. Býk je velký romantik a se svou rozvážnou odhodlaností splnit si své plány, se stává zajímavým partnerem do života.

Zdraví

Býk přirozeně cítí, že hazard se svým zdravím by se mu nemusel vyplatit. Je opatrný a celkově si na sebe dává pozor, protože případná léčba trvá déle než u ostatních znamení. Přesto úrazy se jim nevyhýbají. Na nemoci je náchylná oblast krku. Slabé nachlazení nutí Býka sáhnout po lécích na bolest v krku. Při těchto obtížích je potřeba nepřetěžovat hlasivky. Strava spolu s životním stylem také dává zabrat štítné žláze. Nenápadný orgán, přesto velmi důležitý pro řízení energie celého těla. Záliba v chutném jídle sebou nese riziko pro zažívání a následnou nadváhu, dnu nebo cukrovku. Pro Býka je nejsnadnější metoda, jak si zachovat pevné zdraví, umět dobře vyvážit stravu. Občas ubrat maso, jindy přidat zeleninu. Sem tam oříšek bohatý na vitamín B Býk se svými silnými zuby hravě rozkouše.

Znamení býk

Zaměstnání

Čisté prostředí, klid na práci a jasně daný pracovní postup. Býk chce za sebou vidět výsledek, který je i jeho oku lahodný. Práce se zemí, zasadit a vypěstovat, nebo udělat z džungle krásný park. Cukráři a kuchaři se se svým výrobkem také rádi pochlubí. S penězi neriskuje, proto ho na burze většinou nenajdeme. Než odhadne správný čas, kdy investovat, bývá už pozdě. Práci, kterou začne, chce dokončit a umí si ji také zorganizovat. Spojit přírodu a umění Býka naplní. Pokud se dostaví i slušná odměna, je spokojený.

Vztahy, láska, erotika

Muž - Býk

Útulné prostředí, sklenice kvalitního vína, kterou si vychutnává muž sedící na baru. Muž ve znamení Býka. Svou přirozenou mužností a šarmem snadno zaujme právě procházející ženu. I když se na něj nepodívá, pocit, že v okolí někdo takový je, jí nutí se znovu otočit. Býk ke svému životu potřebuje společnost a nerad tráví večery sám. Je velmi komunikativní, proto mu nedělá problémy navazovat kontakty. Chce-li ho žena oslovit, měla by k němu přistupovat s respektem. Býk je velké zvíře. Dokáže se nejen leknout, ale i zaútočit. Po seznámení a touze udělat krůček dál, nebude spěchat na dnešní noc, ale bude ho zajímat, jak bude vztah pokračovat zítra. Doba trvání vztahu hraje důležitou roli. S přibývajícím časem sílí i citové pouto. Býkovi se líbí vlastnit mnoho hezkých věcí, ale někdy může mít majetnické sklony i k partnerce. On je ten, kdo trochu těžkopádně, za to cílevědomě a sebejistě, kráčí životem. Bude ho žena následovat, bezstarostně ji touto cestou provede. Tyto vlastnosti se odráží i za zavřenými dveřmi ložnice. Drahý diamant ležící v hedvábné peřince je pro býka vzrušující představa. Jenom si ho vzít. Tato představa, byla pro Býka i předehra. Zbystřují se smysly a čichové buňky rozeznají i tu nejslabší vůni. Následnou iniciativu přebírají zvířecí pudy, kde není příliš prostoru pro experimentování. Vlak se rozjel. Není to žádný místní rychlíček, anobrž orient express, jehož písty mu neúnavně poskytují energii na své nekončící cestě, který při správných slovech dokáže i odbočit, aby změnil směr. Býk si svůj majetek velmi dobře ochraňuje a utrácí s rozmyslem. Neobdarovává partnerku drobnůstky každý den, aby se z toho stala rutina. Čas od času dárek přesto daruje. Je to dárek, který velmi mile překvapí a partnerka má skutečný pocit, že si ho ani nezaslouží.

Vztahy - muž

Žena - Býk

Vkusně a elegantně oblečená, na podpatcích sebejistá. Rýsujícími se křivky v přiléhavých šatech ráda nechává podtrhnout svou ženskost. To je žena narozená ve znamení Býka. Žena, za kterou se otočí nejeden muž. Při konverzaci není zrovna nejpohotovější, ale díky jejímu půvabu je vše odpuštěno. Ve vztahu to není ona, kdo dělá ústupky. Pakliže po něčem zatouží, tak toho dosáhne bez většího úsilí. Stačí přehodit nohu přes nohu. V tu chvíli objekt jejího zájmu značně znervózní. Žena v Býku má hodně citlivý krk. Zapínání právě darovaného náhrdelníku s jemnými doteky ji dokáže rozehřát. S přehledem pozná, zda je tento dárek investicí do budoucna, nebo jen úplatek za nastávající noc. V lásce touží po romantice a chce milovat. Chce být obklopená měkoučkými hedvábnými polštářky a nechat emocím volný průchod. Chce dokonalé splynutí. Poté nebude mít problém nahlédnout do neznáma a klidně se chopit otěží. Následující ráno, šťastná a spokojená, připraví partnerovi snídani a přinese mu ji do postele. V tuto chvíli očekává lichotku. Partner by si měl dávat pozor na flirtování s jinými ženami. Případný důvod k žárlivosti přenáší další děj do arény, kde nestojí toreador s červeným hadrem, ale muž s rudými trenýrky.

žena - vztahy

Erotogenní zóny

Na krku je Býk zranitelný. Polibky na krku, doteky a hlazení po šíji ho zajisté odzbrojí.

Svíčka Býk
Svíčka Býk

Bude to klapat?

Býk – Beran

Impulsivní Beran a rozvážný Býk. Na první pohled se zdají být rozdílní. Při spojení jejich vlastností, kdy Beran lehce zvolní a Býk zase přidá, vznikne zajímavý vztah, který může celkem dobře fungovat. Je důležité, aby býk pochopil, že Beran je zde hlava rodiny. Pokud se bude Beran cítit až příliš omezen, jeho zájem opadne.

Býk – Býk

Na první schůzce nalézá Býk s Býkem mnoho společných témat. Jejich společná vlastnost smysl pro krásu a touha obklopovat se hezkými věcmi je spojuje. Jejich společná témata se zdají být nevyčerpatelná. Postupem času zjišťují, že očekávání nesplňují jejich požadavky. Pokud dojde k hádce, nelze si to představit, jako býka s toreadorem v aréně. Je to aréna se dvěma býky, kam se každý bojí vstoupit.

Býk – Blíženci

Záleží hodně na toleranci. Blíženec je velmi komplikovaný pro Býka. Býk, který stojí pevně nohama na zemi, ocení nekonečnou fantazii Blíženců v ložnici. Dokonce svůj život dokáže značně přizpůsobit životu Blížence. Po čase se však vrací zpět nohama na zem a začíná hra na pouštění draka. Podaří se Býkovi poskytnout dostatečně velký prostor a mít draka uvázaného na dostatečně dlouhém provaze, aby mohl vzlétnout až do výšin a vidět svět, vztah bude fungovat. V opačném případě Blíženec uletí a už se nevrátí.  

Býk – Rak

Fyzická harmonie je pro vztah Býka s Rakem velmi důležitá. Spokojený Býk je daleko měkčí a tolerantnější. Oba dva touží po krásném vztahu. Rak udělá domov domovem a Býk přinese jistotu a prostředky pro živobytí. Býk s Rakem mají velký předpoklad pro společnou budoucnost.   

Býk – Lev

Lev se rád pochlubí a Býk to často nepochopí. Lev nepočítá každou korunu a Býk má dokonalý přehled o penězích. Býk se bude muset v mnoha oblastech života přizpůsobovat, dělat kompromisy a navštěvovat společenské akce, o které moc nestojí. Pro udržení vztahu bude zapotřebí značné tolerance. Po čase se trpělivost vytrácí a konflikty přibývají.

Býk – Panna

Dvě zemská znamení, která se navzájem přitahují. Býk udělá první krok a osloví Pannu. Když první společné téma rozeberou do hloubky a stále je napadají další a další slova, zjistí, že si oba mají hodně co říct. Dojde-li k hádce mezi Býkem a Pannou, většinou to končí krásným usmířením. Panna v ložnici s Býkem ztrácí zábrany a mile ho dokáže překvapit. Občasné neshody nebrání perspektivní budoucnosti.

Býk – Váhy

Vytrvalého Býka a nerozhodné Váhy spojuje smysl pro krásu a umění. Býk dokáže Váhy motivovat a Váhy se snaží impulzivní chování býka korigovat. Láska zde není jen z rozumu, ale důležitou roli hrají city. Partneři mají předpoklady se přenést přes případné spory v životě a nic nebrání pokračovat po společné cestě dál.

Býk – Štír

Býk se Štírem se přitahují jako magnety. Nejvíce je spojuje fyzická touha. V ložnici se doplňují a navzájem si dokáží splnit i tajné touhy. Jeden druhého chtějí vlastnit. Štír v Býkovi vidí jistotu, proto ho příliš neomezuje a nežárlí na něj. V tomto vztahu je lepší konfliktům předcházet. Běsnící Býk nebo zákeřný Štír krásnou budoucnost nepřinese. Pro partnery je důležitá spolupráce a naučit se odpouštět. Pak už nic nebrání společné cestě životem.

Býk – Střelec

Přirozenost Střelce zaútočí na pudy Býka. Začátek vztahu, plný vášně a touhy, kde romantika jde stranou. Po čase však Býk, který stojí pevně nohama na zemi, se snaží udržet stále někam směřujícího Střelce na uzdě. Jako příležitostní milenci by si Býk a Střelec dokázali dobře rozumět, ale představa harmonického vztahu do konce života, není z tohoto pohledu reálná.

Býk – Kozoroh

Zemská znamení Býka a Kozoroha jsou si v zásadních vlastnostech podobná. Oba spojuje pracovitost a touha budovat. Mají přehled o svém majetku a zvažují své další kroky. Při prvním seznámení nejspíše bude převládat ostych a nejistota, ale nechají-li věcem volný průchod, čas jim sám ukáže, jak velký je zde prostor pro lásku. Býk a Kozoroh mají zelenou pro dlouhý společný život.

Býk – Vodnář

Je to vztah kdy rozum říká „ne“ a srdce zase „ano“. Zatím co Býk má v hlavě už delší dobu erotické fantazie, Vodnář stále povídá. Občasná otázka vrátí Býka zpátky do diskuse. Při hádce Býk řádí a Vodnář mlčí. Ve vztahu se budou buď nenávidět, nebo budou tvořit skvělý pár. Na tomto vztahu se musí neustále pracovat a hodně mu obětovat a svůj další osud mají partneři pouze ve svých rukou. Nalezení společné činnosti, kdy oba dokáží ventilovat, může přinést značnou harmonii.

Býk – Ryby

Býk pro Rybu znamená jistotu. Stojí pevně nohama na zemi a má rád hezké věci. Ryba je pro něj  ozdobou nejen na veřejnosti, ale i v manželské posteli. Býk je sebejistý a Ryba mu svou důvěru ráda svěří. Uzavření manželského svazku na sebe nenechá dlouho čekat. Tento vztah má velmi dobré předpoklady pro společnou budoucnost.

Známé osobnosti

Jiřina Bohdalová, George Clooney, Iva Kubelková, Jack Nicholson, Uma Thurman, Ondřej Vetchý, Jessica Alba, Karel Roden

Nákupní košík